Rezultati konkursa Mesopotamija 2017.

Filed under: region,rezultati konkursa,Srbija |

Poštovani kolege i kolegnice po peru,

Poštovani prijatelji ljubitelji lepe i pisane reči,

Obaveštavam vas o konačnim rezultatom konkursa Mesopotamija 2017. Koji će se održati u Beogradu dana 16.09.2017. O mestu i vremenrno održavanja bićete blagovremeno obavešteni.

النتائج النهائية لمهرجان ميزوبوتاميا العالمي للشعر  2017. والذي سيعقد في يوم السبت 16.09.2017.

————————-

POČASNI GOSTI – ضيوف الشرف

SRBIJA – صربيا

  1. 1. Veroslava Malešević – Kostolac, Srbija
  2. 2. Миливоје Јовановић – Панчево, Србија
  3. 3. Ljubisav Grujić Gruja‎‏ – Požeravac, Srbija
  4. 4. Надежда Танасковић – Краљево, Србија
  5. 5. Ратко Рале Белић – Суботица, Србија
  6. 6. Роса Младеновић – Чачак, Србија
  7. 7. Борисав Благојевић – Ћуприја, Србија
  8. Слободан Ђекић – Вршац, Србија
  9. Хранимир Хране Милојковић – Сокобања, Србија
  10. Миломир Радић – Темерин, Србија
  11. 11. Branka Selaković – Beograd, Srbija
  12. 1 Вишеслав Живановић – Кладово, Србија
  13. 13. Dragan Petković – Jabuka / Pančevo, Srbija
  14. 14. Ђурица Еделински – Шид, Србија
  15. 15. Драгољуб Станковић – Београд, Србија
  16. 16. Гордана – Верица Мићуновић – Београд, Србија
  17. 17. Данијела Божичковић – Петровац, Србија
  18. 18. Јован Н. Бундало – Београд, Србија
  19. 19. Petar Golušin – Kikinda, Srbija
  20. 20. Зорка Стојановић – Мало Црниће, Србија
  21. 21. Радован Арежина – Кладово, Србија
  22. 22. Љубодраг Обрадовић – Крушевац, Србија
  23. 23. Мимица Стефановић Костић – Лесковац, Србија
  24. 24. Golubović Milijana Mika – Užice, Srbija
  25. 25. Nerandža kostić – Donji Milanovac, Srbija
  26. 26. Љутомир Рундић – Лозница, Србија
  27. 27. Биљана Бабанић – Параћин, Србија
  28. 28. Живадинка Веселиновић – Шабац, Србија
  29. Милка Ижогин – Ћуприја, Србија
  30. Југослав Тодоровић – Старо Село, Србија
  31. 31. Svetlana Biorac Matić – Aleksinac, Srbija
  32. 32. Љиљана Милосављевић – Смедеревска Паланка, Србија
  33. 33. Емилија Ема Живковић – Крагујевац, Србија

—————————

IRAK – العراق

  1. 1. Hussein Nahaba Khalaf – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  2. Waleed Jassim Al-Zubaidy – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  3. Dr.Saad Yasin Yuosif – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  4. Taleb Merdas Albadri – Nasiriyah, Irak ( Iraqi poet )
  5. Sattar Alhusaini – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )

————————-

HRVATSKA – كرواتيا

  1. 1. Živan Jovanović – Rijeka, Hrvatska
  2. 2. Damir Maras – Lič, Gorski kotar, Hrvatska
  3. 3. Nikola Šimić Tonin – Zadar, Hrvatska
  4. 4. Biserka Vuković – Lovran, Primorsko-Goranska, Hrvatska
  5. 5. Damir D. Ocvirk – Pula, Hrvatska
  6. 6. Vesna Andrejić Mišković – Slavonski Brod, Hrvatska
  7. 7. Ivan Gaćina – Zadar, Hrvatska

————————-

BOSNA I HERCEGOVINA – البوسنة والهرسك

  1. Ibrahim Osmanbašić – Srajevo, BiH
  2. 2. Момчило Момо Тубић – Бијељина ( Р. Српска), БиХ
  3. 3. Refika Dedić – Bihać, BiH
  4. 4. Mirjana Đapo – Brčko disterikt, BiH
  5. 5. Edina Višća – Olovo, BiH
  6. 6. Марија Рожић – Мрконјић Град ( Р. Српска), БиХ
  7. Milana Majar – Banjaluka (R. Srpska), BiH
  8. 8. Tatjana Tomić – Gradačac, BiH

————————-

CRNA GORA – الجبل الاسود

  1. Милојка Јеловац – Пљевља, Црна Гора
  2. 2. Mirsada Bibić Šabotić – Rožaje, Crna Gora

———————————

MAKEDONIJA – مقدونيا

  1. 1. Ago Haurdić – Kumanovo, Makedonija
  2. Маја Петровска – Скопље, Македонија
  3. Викторија Сиљаноска – Кичево, Македонија

——————————

SLOVENIJA – سلوفينيا

  1. Enesa Mahmić – Koper, Slovenija
  2. Ivan korponai – Veliki Gaber, Slovenija

—————————–

DANSKA – الدنمارك

  1. Emir Bajrović – Nakskov, Danska
  2. 2. Hatif Bashbush – Odense, Denmark ( Iraqi poet )

—————————

AUSTRIJA – النمسا

  1. Frančeska Liebmann – Vogau, Austrija
  2. Avdulah Ramčilović – Linz, Austrija

————————

NEMAČKA – المانيا

  1. Radovan Lepanovcić – Korb, Nemačka
  2. 2. Зорка Чордашевић – Франкфурт, Њемачка
  3. Jasna Sofija Kosanović – Kernen I.R, Njemačka

————————–

Belgija – بلجيكا

  1. 1. Mohanad Jacob – Charleroi, Belgium ( Iraqi poet )
  2. 2. Zuher karim – Bruxelles, Belgium ( Iraqi poet )

————————–

Norveška – النرويج

  1. 1. Sattar mozan – Oslo, Norway ( Iraqi poet )
  2. 2. Ghada Oraim – Nannestad, N orway ( Iraqi poet )
  3. Dr. Đafar Sahib Oslo, Norway ( Iraqi poet )

—————————

ŠVEDSKA – السويد

  1. 1. Hassan Rahim Alkarassani – Trelleborg, Sweden ( Iraqi poet )
  2. Alexandra Luthander – Hässelby – Sweden
  3. 3. Eleonora Luthander – Stockholm, Sweden
  4. 4. Mirveta Islamović – Norrköping, Sweden
  5. 5. Muayed Abdul Sattar – Malmo, Sweden ( Iraqi poet )

————————-

Spisak pesnika iz Australije, Rumunije, Amerike, Britanije, Kosovo, Kazakhstan .

اسماء الشعراء من استراليا، رومانيا ، أمريكا، بريطانيا، كوسوفو، كازاخستان:

  1. 1. Цвија Ашћерић- Митровић – Аделаиде, Аустралија
  2. 2. Laurentia Stolić (Laura Eest ) – Beograd, Srbija – Rumunija
  3. 3. Faleeha Hassan – New Jersey, America ( Iraqi poet )
  4. 4. Wafaa Razaq Mohammed – London, Britanija – UK ( Iraqi poet )
  5. 5. Arif Haliti – Prizren, Kosovo
  6. 6. Omar Kanat – Astana, Kazakhstan

————————-

Imena pesnika čije će pesme biti štampane u zborniku.

اسماء الشعراء الذين سيتم طبع قصائدهم في كتاب خاص بالمهرجان.

SRBIJA – صربيا

  1. 1. Sanja Mančić Aleksić – Smederevo,Srbija
  2. 2. Veroslava Malešević – Kostolac, Srbija
  3. 3. Миливоје Јовановић – Панчево, Србија
  4. 4. Ljubisav Grujić Gruja‎‏ – Požeravac, Srbija
  5. 5. Ђурђија Перуничић – Пожега, Србија
  6. 6. Sveta Cakić – Paraćin, Srbija
  7. 7. Весна Радовић – Beograd, Србија
  8. 8. Mirjana Đan – Novi Sad, Srbija
  9. 9. Zvezdana Milosavljević Pržić – Ćuprija, Srbija
  10. 10. Željko Bracanović – Grocka, Srbija
  11. 11. Младомир Кнежевић – Пожега, Србија
  12. 12. Nikica Banić – Inđija, Srbija
  13. 13. Boban Boki Paunović – Požeravac, Srbija
  14. 14. Radmila Nestorov – Požeravac, Srbija
  15. 15. Leposava Lepa Uvalin – Kikinda, Srbija
  16. 16. Mila Marković – Paračin, Srbija
  17. 17. Vukica Lula Đorđević – Niš, Srbija
  18. 18. Надежда Танасковић – Краљево, Србија
  19. 19. Јована Живадиновић – Рашевива, Србија
  20. 20. Роса Младеновић – Чачак, Србија
  21. 21. Radmila Milojević – Paračin, Srbija
  22. 22. Борисав Благојевић – Ћуприја, Србија
  23. 23. Dragana Gaga Nikolić – Kličevac, Srbija
  24. 24. Слободанка-Боба Маринковић – Лозница, Србија
  25. 25. Злата Јовановић – Параћин, Србија
  26. 26. Branka Selaković – Beograd, Srbija
  27. 27. Matilda Janković – Ćuprija, Srbija
  28. 28. Srećko Aleksić – Beograd, Srbija
  29. 29. Јелена Филиповић Лена – Лозница, Србија
  30. 30. Вера Д. Рајаковић (Васољевић) – Ужице, Србија
  31. 31. Анђела Стојић – Крњево, Србија
  32. 36. Aлександар Ивковић – Старо Село, Србија
  33. 39. Сретко Газдић – Инђија, Србија
  34. 40. Ивица Трајковић Вук – Бујановац, Србија
  35. 41. Слободан Р. Мартиновић – Лазаревац, Србија
  36. 42. Ђурица Еделински – Шид, Србија
  37. 43. Драгољуб Станковић – Београд, Србија
  38. 44. Бојана Антанасковић – Сокобања, Србија
  39. 45. Гордана – Верица Мићуновић – Београд, Србија
  40. 46. Дајана Лазаревић – Београд, Србија
  41. 47. Данијела Божичковић – Петровац, Србија
  42. 48. Јован Н. Бундало – Београд, Србија
  43. 49. Petar Golušin – Kikinda, Srbija
  44. 50. Зорка Стојановић – Мало Црниће, Србија
  45. 51. Радован Арежина – Кладово, Србија
  46. 52. Novica Jović –  Vlasotince, Srbija
  47. 53. Мимица Стефановић Костић – Лесковац, Србија
  48. Slađana Đana Stošić – Požeravac, Srbija
  49. 55. Мира Ракановић – Вршац, Србија
  50. Nerandža kostić – Donji Milanovac, Srbija
  51. Љутомир Рундић – Лозница, Србија
  52. Aleksandra Sokolović – Ćuprija , Srbija
  53. Биљана Бабанић – Параћин, Србија
  54. Snežana Marko-Musinov – Zemun, Srbija
  55. Tatjana Debeljački – Užice, Srbija
  56. Verka Nedeljković – Beograd , Srbija
  57. Simo S. Vasić – Batajnica, Srbija
  58. Живадинка Веселиновић – Шабац, Србија
  59. Natalija Nedić – Šabac, Srbija
  60. Љиљана Вукојевић – Старо Село, Србија
  61. Миомир М. Лакићевић – Јагодина, Србија
  62. Nenad Ostojić – Nova Varoš, Srbija
  63. Марко Радојичић – Ниш, Србија
  64. Биљана Мешић Јанковић – Костолац, Србија
  65. Иван Сокач – Београд, Србија
  66. Јованка Божић – Ваљево, Србија
  67. Горан Ђукановић – Нови Сад , Србија
  68. Dobrila Stojanović – Leskovac, Srbija
  69. Горан Витић – Београд, Србија
  70. Радојка Ушурел – Вршац, Србија
  71. Rajko Ranko Jovanović – Odžaci, Srbija
  72. Maja Jovanović – Odžaci, Srbija
  73. Aranka Kiš – Subotica, Srbija
  74. Nenad Belobrđanin – Aleksandrovac, Srbija
  75. Смиља Арсић – Нови Сад, Србија
  76. Слободан Ђекић – Вршац, Србија
  77. Jelena Vidović – Beograd, Srbija
  78. Savić Tijana – Beograd, Srbija
  79. Marija Opalić – Novi Sad, Srbija
  80. Данијела Дојчиновић – Београд, Србија
  81. Almažan Predrag – Pančevo, Srbija
  82. Златибор Радовановић Србин – Бели Поток, Србија
  83. Dragana Kuburović – Beograd, Srbija
  84. Хранимир Хране Милојковић – Сокобања, Србија
  85. Тамара Милановић – Ветерник, Србија
  86. Вишеслав Живановић – Кладово, Србија
  87. Душица Милановић Марика – Београд, Србија
  88. Невена Поповић – Ниш, Србија
  89. Божица Михај – Вршац, Србија

СРЕДЊА ШКОЛА „ ЛУКИЈАН МУШИЦКИ “ – ТЕМЕРИН

  1. Dragana Mačkić 1-3
  2. Jasna Josipović 1-3
  3. Farkas Aida, Szekeres Erika 2-4, na mađarskom
  4. Весна Михајловић – село Шанац – Крушевац, Србија
  5. Милка Ижогин – Ћуприја, Србија
  6. Stefan Knežević – Kruševac, Srbija
  7. Богдан Јевтић – Крушевац, Србија
  8. Šolkotović Snežana – selo Korbovo – Kladovo, Srbija
  9. Силвана Станисављевић – Сокобања, Србија
  10. Марина Тот – Панчево, Србија
  11. Golubović Milijana Mika – Užice, Srbija
  12. Svetlana Biorac Matić – Aleksinac, Srbija
  13. Радован Синђелић – Шабац, Србија
  14. David Dimić – Beograd, Srbija
  15. Нађа Бранков – Вршац, Србија
  16. Љиљана Милосављевић – Смедеревска Паланка, Србија
  17. Snežana Lazović-Svirčev – Beograd, Srbija
  18. Goran Džafić – Jagodina, Srbija
  19. Gorica Stanković – Leskovac, Srbija
  20. Емилија Ема Живковић – Крагујевац, Србија
  21. Ратко Рале Белић – Суботица, Србија
  22. Дејан Крсман Николић – Шабац, Србија
  23. Дејан Петровић Кенац – Крушевац, Србија
  24. Gorica Margo Maldini – Rača (Kragujevačka), Srbija
  25. Dragana Miljković – Leskovac Srbija
  26. Nenad Glišić – Kragujevac, Srbija
  27. Ержебет Фехер Лиза – Вршац, Србија
  28. Смиљана Божић – Београд, Србија
  29. Dragan Petković – Jabuka / Pančevo, Srbija
  30. Marija Gvozdenović – Selo Vojnik/ Despotovac, Srbija
  31. Milica Gvozdenović – Selo Vojnik/ Despotovac, Srbija
  32. Љубодраг Обрадовић – Крушевац, Србија

————————-

IRAK – العراق

  1. Hamid Abid Al Hussien Humaidi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  2. Muhannad Altikriti‎‏ – Tikrit, Irak ( Iraqi poet )
  3. Maliak Salih – Misan, Irak ( Iraqi poet )
  4. Hossein Alhashimi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  5. Ahmed Deaa – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  6. Raad Zamil – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  7. Haidar Jawad Al mohammadawi – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  8. Hussein Nahaba Khalaf – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  9. Wisam Almosawy – Almothanaa, Irak ( Iraqi poet )
  10. Ali salman Al-mossaoy – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  11. Raheem Zaeer Al gamin – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  12. Tareq Ameer Hashim – Samaraa, Irak ( Iraqi poet )
  13. Arif Al Saidi – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  14. Yousef Ali Hassun – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  15. Kathem. H .al zaidy – Aldewaniea , Irak ( Iraqi poet )
  16. Talib Hassan Al- massary – Baghdad, Irak ( Iraqi poet )
  17. Rajab Alshekh – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  18. Nassair Al Sheik – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  19. Raad Mousa Aldakheeli –  Bagdad,  Irak ( Iraqi poet )
  20. Ibtihal khalaf Al khayat – Diyala, Irak ( Iraqi poet )
  21. Firas Jumaah Alamashani – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  22. Majid Al beldawi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  23. Abid Al hussien Bressim – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  24. Hatim Abid Alwahid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  25. Waleed Jassim Al-Zubaidy – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  26. Hamid Muhammad Husain Albayati – Nenawa, Irak ( Iraqi poet )
  27. Noori Jaber Ali – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  28. Ghassan Hasan Mohammed – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  29. Wathiq Gazi – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  30. Abid Razaq Abid Wahab Hussein – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  31. Mawlood Mohammed Zayid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  32. Khalid Al-Bahadli – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  33. kareem Abidulla – Baghdad, Irak ( Iraqi poet )
  34. Ali Sabeeh – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  35. Jabir Mohammed Jabir – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  36. Haider Ashour – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  37. Mohammed Al hathoor – Nassiryiha, Irak ( Iraqi poet )
  38. Murtada Zamil Mariod – Misan, Irak ( Iraqi poet )
  39. Raheem khilf Alrubai – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )

40.Firas Taha Yaseen AL Sigar – Amara, Irak ( Iraqi poet )

  1. Saad Mashni Koshash – Dhi Qar, Irak ( Iraqi poet )
  2. Seraj mohammad – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  3. Abbas Resan Hussein – Nasiriyah, Irak ( Iraqi poet )
  4. 44. Dr.Saad Yasin Yuosif – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  5. Abbas fadl hamid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  6. Ali sarmad – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  7. Wissam Ali Hussain – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  8. Taleb Merdas Albadri – Nasiriyah, Irak ( Iraqi poet )
  9. Zahra Al kinani – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  10. Hasan Mohammed Saudi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  11. Kadim Muzher – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  12. Sattar Alhusaini – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  13. Nawfal Hadi Mohammed Al-Hamdani – Karbala, ( Iraqi poet )
  14. Mubeen Khishany – Wasit, Irak ( Iraqi poet )
  15. Wael Al-Sultan – Karbala, Irak ( Iraqi poet )
  16. Nawras aljabery – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  17. Sukaina Raheem Jasim – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  18. Qasim Abd Alabbas Al-Aabidi – AlDiwanya, Irak ( Iraqi poet )
  19. Raheem kahlaf AL-Lamee – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  20. Adil Ghitheeth Manhal – Al- Najaf, Irak ( Iraqi poet )

————————-

HRVATSKA – كرواتيا

  1. 1. Milan Čorak – Vukovar, Hrvatska
  2. 2. Marija Juračić – Opatija , Hrvatska
  3. 3. Živan Jovanović – Rijeka, Hrvatska
  4. 4. Sakiba Harčević – Rijeka, Hrvatska
  5. 5. Leon Cvitić – Gašinci, Hrvatska
  6. 6. Damir Maras – Lic, Primorsko-Goranska, Hrvatska
  7. 7. Nikola Šimić Tonin – Zadar, Hrvatska
  8. 8. Ines Peruško Rihtar – Zagreb, Hrvatska
  9. Emilija Dević- Poreč, Hrvatska
  10. Biserka Vuković – Lovran, Primorsko-Goranska, Hrvatska
  11. Anđa Jotanović – Rijeka, Hrvatska
  12. Zoran Hercigonja – Jalžabet, Hrvatska
  13. Neda Dukarić Kostelac – Otočac, Hrvatska
  14. Jadranka Varga – Zagreb, Hrvatska
  15. Damir D. Ocvirk – Pula, Hrvatska
  16. Vesna Andrejić Mišković – Slavonski Brod, Hrvatska
  17. Ivan Gaćina – Zadar, Hrvatska
  18. Jasmina Mujkić – Zagreb, Hrvatska

————————-

BOSNA I HERCEGOVINA – البوسنة والهرسك

  1. Ibrahim Osmanbašić – Srajevo, BiH
  2. 2. Момчило Момо Тубић – Бијељина ( Р. Српска), БиХ
  3. 3. Klino Smaragda – Sarajevo, BiH
  4. 4. Said Šteta – Zenica, BiH
  5. 5. Refika Dedić – Bihać, BiH
  6. 6. Mersiha Džafić – Visoko, BiH
  7. Mirjana Đapo – Brčko disterikt, BiH
  8. Džehva Havić – Bihać, BiH
  9. Edina Višća – Olovo, BiH
  10. Марија Рожић – Мрконјић Град ( Р. Српска), БиХ
  11. Emina Đelilović – Vitez, BiH
  12. Milana Majar – Banjaluka (R. Srpska), BiH
  13. Goran Pilipović – Banjaluka (R. Srpska), BiH
  14. Ljiljana Vujuć Tomljanović – Bosanska Gradiška (R. Srpska), BiH
  15. Atina Mušić – Bosanska Krupa, BiH
  16. Tatjana Tomić – Gradačac, BiH

————————-

CRNA GORA – الجبل الاسود

  1. Милојка Јеловац – Пљевља, Црна Гора
  2. 2. Mirsada Bibić Šabotić – Rožaje, Crna Gora
  3. Rade Jolić – Berane, Crna Gora
  4. Milo Radov – Podgorica, Crna Gora
  5. Владислав Влаховић – Пoдгорица, Црна Гора
  6. Радојица Радовић – Цетиње, Црна Гора

———————————

MAKEDONIJA – مقدونيا

  1. 1. Ago Haurdić – Kumanovo, Makedonija
  2. Маја Петровска – Скопље, Македонија
  3. Викторија Сиљаноска – Кичево, Македонија

———————————–

SLOVENIJA – سلوفينيا

  1. Enesa Mahmić – Koper, Slovenija
  2. Ivan korponai – Veliki Gaber, Slovenija

—————————–

DANSKA – الدنمارك

  1. Emir Bajrović – Nakskov, Danska
  2. 2. Hatif Bashbush – Odense, Denmark ( Iraqi poet )

—————————

AUSTRIJA – النمسا

  1. Frančeska Liebmann – Vogau, Austrija
  2. Avdulah Ramčilović – Linz, Austrija

————————

NEMAČKA – المانيا

  1. Radovan Lepanovcić – Korb, Nemačka
  2. 2. Зорка Чордашевић – Франкфурт, Њемачка
  3. Jasna Sofija Kosanović – Kernen I.R, Njemačka

————————–

Belgija – بلجيكا

  1. 1. Mohanad Jacob – Charleroi, Belgium ( Iraqi poet )
  2. 2. Zuher karim – Bruxelles, Belgium ( Iraqi poet )

————————–

Sirija – سوريا

  1. Maysaa Mohammad Kheir Zidan – Latakia, Syria
  2. Najah Ebrahem – Damascus, Sirya

—————————

Norveška – النرويج

  1. 1. Sattar mozan – Oslo, Norway ( Iraqi poet )
  2. 2. Ghada Oraim – Nannestad, Norway ( Iraqi poet )

—————————

ŠVEDSKA – السويد

  1. 1. Hassan Rahim Alkarassani – Trelleborg, Sweden ( Iraqi poet )
  2. Alexandra Luthander – Hässelby – Sweden
  3. 3. Eleonora Luthander – Stockholm, Sweden
  4. 4. Mirveta Islamović – Norrköping, Sweden
  5. 5. Muayed Abdul Sattar – Malmo, Sweden ( Iraqi poet )

————————-

Spisak pesnika iz Australije, Rumunije, Amerike, Tunisa, Britanije, Kosovo, Kazakhstan.

اسماء الشعراء من استراليا، رومانيا ، أمريكا، تونس ، بريطانيا، كوسوفو، كازاخستان:

  1. 1. Цвија Ашћерић- Митровић – Аделаиде, Аустралија
  2. 2. Laurentia Stolić (Laura Eest ) – Beograd, Srbija – Rumunija
  3. 3. Faleeha Hassan – New Jersey, America ( Iraqi poet )
  4. 4. Abdlkarim Khalki – Kasserine, Tunis
  5. 5. Wafaa Razaq Mohammed – London, Britanija – UK ( Iraqi poet )
  6. 6. Arif Haliti – Prizren, Kosovo
  7. 7. Omar Kanat – Astana, Kazakhstan

————————-

SPECIJALNA PRIZNANJA –  اعتراف خاص ( درع المهرجان )

SRBIJA – صربيا

  1. Zvezdana Milosavljević Pržić – Ćuprija, Srbija
  2. 2. Слободанка-Боба Маринковић – Лозница, Србија
  3. Matilda Janković – Ćuprija, Srbija
  4. 4. Јелена Филиповић Лена – Лозница, Србија
  5. 5. Бојана Антанасковић – Сокобања, Србија
  6. Snežana Marko-Musinov – Zemun, Srbija
  7. Tatjana Debeljački – Užice, Srbija
  8. Љиљана Вукојевић – Старо Село, Србија
  9. Биљана Мешић Јанковић – Костолац, Србија
  10. 1 Rajko Ranko Jovanović – Odžaci, Srbija
  11. 1 Maja Jovanović – Odžaci, Srbija
  12. 1 Aranka Kiš – Subotica, Srbija
  13. Силвана Станисављевић – Сокобања, Србија
  14. Смиљана Божић – Београд, Србија

——————-

IRAK – العراق

  1. Raad Zamil – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  2. Maliak Salih – Misan, Irak ( Iraqi poet )

3.Firas Taha Yaseen AL Sigar – Amara, Irak ( Iraqi poet)

  1. 4. Nassair Al Sheik – Amara, Irak ( Iraqi poet )

————————-

HRVATSKA – كرواتيا

  1. Sakiba Harčević – Rijeka, Hrvatska
  2. Ines Peruško Rihtar – Zagreb, Hrvatska
  3. Emilija Dević- Poreč, Hrvatska
  4. Anđa Jotanović – Rijeka, Hrvatska
  5. Jasmina Mujkić – Zagreb, Hrvatska

————————-

BOSNA I HERCEGOVINA – البوسنة والهرسك

  1. 1. Klino Smaragda – Sarajevo, BiH
  2. Mersiha Džafić – Visoko, BiH
  3. Atina Mušić – Bosanska Krupa, BiH

————————-

CRNA GORA – الجبل الاسود

  1. 1. Rade Jolić – Berane, Crna Gora
  2. 2. Владислав Влаховић – Пoдгорица, Црна Гора
  3. Радојица Радовић – Цетиње, Црна Гор

————————–

Sirija – سوريا

  1. Maysaa Mohammad Kheir Zidan – Latakia, Syria
  2. Najah Ebrahem – Damascus, Sirya

——————–

ZLATNA POVELJA – الميثاق الذهبي

  1. Jabir Mohammed Jabir – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  2. Љиљана Вукојевић – Старо Село, Србија

SREBRENA POVELJA –الميثاق الفضي

  1. Muhannad Altikriti‎‏ – Tikrit, Irak ( Iraqi poet )
  2. Миомир М. Лакићевић – Јагодина, Србија

BRONZANA POVELJA –الميثاق البرونزي

  1. Ibtihal khalaf Al khayat – Diyala, Irak ( Iraqi poet )
  2. Богдан Јевтић – Крушевац, Србија

——————–

ZLATNA DIPLOMA -الشهادة الذهبية

  1. Goran Džafić – Jagodina, Srbija
  2. Gorica Stanković – Leskovac, Srbija
  3. Noori Jaber Ali – Amara, Irak ( Iraqi poet )

SREBRENA  DIPLOMA-الشهادة الفضية

  1. Marija Gvozdenović – Selo Vojnik/ Despotovac, Srbija
  2. Ahmed Deaa – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  3. Abid Al hussien Bressim – Amara, Irak ( Iraqi poet )

BRONZANA DIPLOMA- الشهادة البرونزية

  1. Sanja Mančić Aleksić – Smederevo,Srbija
  2. Јована Живадиновић – Рашевива, Србија
  3. Dragana Gaga Nikolić – Kličevac, Srbija

————————-

ZAHVALNICE-شهادة شكر

  1. Milica Gvozdenović – Selo Vojnik/ Despotovac, Srbija
  2. Ержебет Фехер Лиза – Вршац, Србија
  3. Nenad Glišić – Kragujevac, Srbija
  4. Дејан Петровић Кенац – Крушевац, Србија
  5. Божица Михај – Вршац, Србија

СРЕДЊА ШКОЛА „ ЛУКИЈАН МУШИЦКИ “ – ТЕМЕРИН

  1. Dragana Mačkić 1-3
  2. Jasna Josipović 1-3
  3. Farkas Aida, Szekeres Erika 2-4, na mađarskom
  4. Радојка Ушурел – Вршац, Србија
  5. Мира Ракановић – Вршац, Србија
  6. Slađana Đana Stošić – Požeravac, Srbija
  7. Vukica Lula Đorđević – Niš, Srbija
  8. Mila Marković – Paračin, Srbija
  9. Boban Boki Paunović – Požeravac, Srbija
  10. 1 Radmila Nestorov – Požeravac, Srbija
  11. Младомир Кнежевић – Пожега, Србија
  12. Radmila Milojević – Paračin, Srbija
  13. Aleksandra Sokolović – Ćuprija , Srbija
  14. Wisam Almosawy – Almothanaa, Irak ( Iraqi poet )
  15. Tareq Ameer Hashim – Samaraa, Irak ( Iraqi poet )
  16. Kathem. H .al zaidy – Aldewaniea , Irak ( Iraqi poet )
  17. Firas Jumaah Alamashani – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  18. Hamid Muhammad Husain Albayati – Nenawa, Irak ( Iraqi poet )
  19. Wathiq Gazi – Basra, Irak ( Iraqi poet )

POHVALA- ثناء وشكر

  1. 1. Ђурђија Перуничић – Пожега, Србија
  2. 2. Sveta Cakić – Paraćin, Srbija
  3. 3. Весна Радовић – Beograd, Србија
  4. 4. Mirjana Đan – Novi Sad, Srbija
  5. 5. Željko Bracanović – Grocka, Srbija
  6. 6. Nikica Banić – Inđija, Srbija
  7. 7. Srećko Aleksić – Beograd, Srbija
  8. 8. Вера Д. Рајаковић (Васољевић) – Ужице, Србија
  9. 9. Анђела Стојић – Крњево, Србија
  10. 10. Лука Новаковић – Старо Село, Србија
  11. 11. Лука Пековић – Старо Село, Србија
  12. 12. Павле Пековић – Старо Село, Србија
  13. 13. Aлександар Ивковић – Старо Село, Србија
  14. 14. Ненад Тодоровић – Старо Село, Србија
  15. 15. Теодора Тирнанић – Крњево, Србија
  16. 16. Јелена Милановић – Старо Село, Србија
  17. 17. Сретко Газдић – Инђија, Србија
  18. 18. Ивица Трајковић Вук – Бујановац, Србија
  19. 19. Слободан Р. Мартиновић – Лазаревац, Србија
  20. 20. Дајана Лазаревић – Београд, Србија
  21. 21. Novica Jović –  Vlasotince, Srbija
  22. 22. Verka Nedeljković – Beograd , Srbija
  23. 2 Simo S. Vasić – Batajnica, Srbija
  24. 24. Nenad Ostojić – Nova Varoš, Srbija
  25. 25. Марко Радојичић – Ниш, Србија
  26. 26. Иван Сокач – Београд, Србија
  27. 27. Јованка Божић – Ваљево, Србија
  28. 28. Горан Ђукановић – Нови Сад , Србија
  29. 29. Dobrila Stojanović – Leskovac, Srbija
  30. 30. Горан Витић – Београд, Србија
  31. 31. Nenad Belobrđanin – Aleksandrovac, Srbija
  32. 32. Смиља Арсић – Нови Сад, Србија
  33. 33. Jelena Vidović – Beograd, Srbija
  34. 34. Savić Tijana – Beograd, Srbija
  35. 35. Marija Opalić – Novi Sad, Srbija
  36. 36. Данијела Дојчиновић – Београд, Србија
  37. 37. Almažan Predrag – Pančevo, Srbija
  38. 38. Златибор Радовановић Србин – Бели Поток, Србија
  39. 39. Dragana Kuburović – Beograd, Srbija
  40. 40. Тамара Милановић – Ветерник, Србија
  41. 41. Душица Милановић Марика – Београд, Србија
  42. 42. Невена Поповић – Ниш, Србија
  43. 43. Весна Михајловић – село Шанац – Крушевац, Србија
  44. 44. Stefan Knežević – Kruševac, Srbija
  45. 45. Šolkotović Snežana – selo Korbovo – Kladovo, Srbija
  46. 46. Марина Тот – Панчево, Србија
  47. 47. Радован Синђелић – Шабац, Србија
  48. 48. David Dimić – Beograd, Srbija
  49. 49. Нађа Бранков – Вршац, Србија
  50. 50. Gorica Margo Maldini – Rača (Kragujevačka), Srbija
  51. 51. Dragana Miljković – Leskovac Srbija
  52. 52. Nenad Glišić – Kragujevac, Srbija
  53. 53. Hamid Abid Al Hussien Humaidi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  54. 54. Hossein Alhashimi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  55. 55. Haidar Jawad Al mohammadawi – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  56. 56. Wisam Almosawy – Almothanaa, Irak ( Iraqi poet )
  57. 57. Ali salman Al-mossaoy – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  58. 58. Raheem Zaeer Al gamin – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  59. 59. Tareq Ameer Hashim – Samaraa, Irak ( Iraqi poet )
  60. 60. Arif Al Saidi – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  61. 61. Yousef Ali Hassun – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  62. 62. Kathem. H .al zaidy – Aldewaniea , Irak ( Iraqi poet )
  63. 63. Talib Hassan Al- massary – Baghdad, Irak ( Iraqi poet )
  64. 64. Rajab Alshekh – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  65. 65. Raad Mousa Aldakheeli –  Bagdad,  Irak ( Iraqi poet )
  66. 66. Firas Jumaah Alamashani – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  67. 67. Majid Al beldawi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  68. 68. Hatim Abid Alwahid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  69. 69. Ghassan Hasan Mohammed – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  70. 70. Abid Razaq Abid Wahab Hussein – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  71. 7 Mawlood Mohammed Zayid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  72. 7 Khalid Al-Bahadli – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  73. 7 kareem Abidulla – Baghdad, Irak ( Iraqi poet )
  74. 7 Ali Sabeeh – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  75. 75. Haider Ashour – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  76. 76. Mohammed Al hathoor – Nassiryiha, Irak ( Iraqi poet )
  77. 77. Murtada Zamil Mariod – Misan, Irak ( Iraqi poet )
  78. 78. Raheem khilf Alrubai – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )

79.Firas Taha Yaseen AL Sigar – Amara, Irak ( Iraqi poet )

  1. 80. Saad Mashni Koshash – Dhi Qar, Irak ( Iraqi poet )
  2. 81. Seraj mohammad – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  3. 82. Abbas Resan Hussein – Nasiriyah, Irak ( Iraqi poet )
  4. 83. Abbas fadl hamid – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  5. 84. Ali sarmad – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  6. 85. Wissam Ali Hussain – Vavilon, Irak ( Iraqi poet )
  7. 86. Zahra Al kinani – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  8. 87. Hasan Mohammed Saudi – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  9. 88. Kadim Muzher – Basra, Irak ( Iraqi poet )
  10. 89. Nawfal Hadi Mohammed Al-Hamdani – Karbala, ( Iraqi poet )
  11. 90. Mubeen Khishany – Wasit, Irak ( Iraqi poet )
  12. 91. Wael Al-Sultan – Karbala, Irak ( Iraqi poet )
  13. 92. Nawras aljabery – Bagdad, Irak ( Iraqi poet )
  14. 93. Qasim Abd Alabbas Al-Aabidi – AlDiwanya, Irak ( Iraqi poet )
  15. 94. Raheem kahlaf AL-Lamee – Amara, Irak ( Iraqi poet )
  16. 95. Adil Ghitheeth Manhal – Al- Najaf, Irak ( Iraqi poet )

———————–

Za sve eventualna pitanja dostupan je mail:

sabahalzubeidi@yahoo.com

Srdačno se zahvaljujem na saradnji…

S poštovanjem…

Sabah Al-Zubeidi

direktor Kulurnog centra Mesopotamija – Beograd, Srbija

i

Predsednik Književnog kluba „ GILGAMEŠ “ – Beograd, Srbija

شكرا جزيلا على تعاونكم معنا.

صباح سعيد الزبيدي

شاعر وكاتب ومترجم واعلامي عراقي مستقل

مدير مركز ميزوبوتاميا الثقافي في بلغراد

رئيس النادي الادبي „جلجامش “ في بلغراد

بلغراد – صربيا

 

 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*