18.1 C
Belgrade
01/06/2023
festivali Makedonija vesti

на 1-ви Август на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид -Davig Guetta!

 

Човекот кој успеа да стане многу повеќе од DJ, продуцент и композитор и ги урна сите рекорди, човекот чии хитови со Rihanna, Madonna, Kelly Rowland, Estelle, Akon, Fergie… го одбележа 21-виот век, ќе има свое show на 1-ви Август на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид !

Се очекува да биде надминат рекордот на светски open air event во Македонија кој на истото место со 12.000 посетители го направи Lenny Kravitz.

за Davig Guetta биографија притиснете тука…  http://www.davidguetta.com/#/bio

концертот ќе се случи на најголемиот Македонски празник „Илинден“ на 2-ри Август на стадионот „Биљанини Извори“ во Охрид. Влезниците по цена од 600 денари партер и 800 денари фанпит, можат да се набават на сите продажни места на билет сервисот www.kupikartizase.com
Концертот ќе се одржи во организација на Авалон Продукција и агенцијата Харма од Хрватска.
Две важни информации – Парни Ваљак во Охрид доаѓа со истата продукција која ја имаше на двете распродадени Белградски Арени и Загребачката Арена. Со секоја купена влезница следува подарок ЦД кое ќе може да се подигне при влегување на самиот концерт.
podetalni informacii na   http://www.avalon.com.mk

 

Slične vesti