Резултати конкурса „Машта и снови“

Filed under: rezultati konkursa,Srbija |

masta i snovi logoОд укупно 2.357 песама које су пристигле на овогодишњи конкурс, а  које су послали аутори  из шест земаља, стручни жири је извршио селекцију, једногласно донео одлуку о добитницима награда за најбоља песничка остварења и извршио избор песама које ће бити публиковане у Зборнику Фестивала.

Стручни жири овогодишњег Фестивала бројао је три члана: проф. Слађана Миленковић – доктор књижевности, Недељко Терзић – песник и књижевни критичар и Александар Крстајић – један од оснивача фестивала „Машта и снови“ и руководилац рецитаторског студија „Калиопа“ Центра за културу „Сирмијумарт“.

Фестивал „Машта и снови“ ће се одржати у петак 8. маја 2015. године у  „Арт клубу Сирмијумарта“ од 18 сати, у организацији Центра за културу „Сирмијумарт“ из Сремске Митровице.

Списак аутора чије су песме одабране за Зборник објављен је на интернет страници www.sirmiumart.com у одељку КОНКУРСИ, као и на facebook страници Centar Za Kulturu Sirmiumart.

Зборник песама 5. фестивала „Машта и снови“ може да се преузме у Центру за културу „Сирмијумарт“ (Вука Караџића 10, Сремска Митровица), a за слање Зборника поштом потребно је контактирати организатора Фестивала путем телефона +381 22 621 194 или Е-maila: sirmiumart@yahoo.com.

СПИСАК НАГРАЂЕНИХ И ПОХВАЉЕНИХ УЧЕСНИКА КОНКУРСА 5. МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА ПОЕЗИЈЕ МЛАДИХ ПЕСНИКА „МАШТА И СНОВИ“

 КАТЕГОРИЈА МЛАЂИ УЗРАСТ

(основна школа, од I до IV разреда)

Прва награда:

Ксенија Савовић, IV разред, ОШ „Драгиша Михајловић“, Крагујевац, Република Србија

Похваљени:

  1. Ања Клашња, II разред, ОШ „Дворови“, Дворови, Република Српска
  2. Нина Миош, I разред, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“, Сремска Митровица, Република Србија
  3. Алексија Николић, IV разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ћићевац, Република Србија
  4. Јања Вујачић, III разред, ОШ „Стефан Немања“, Ниш, Република Србија
  5. Војин Пуђа, III разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Мартинци, Република Србија
  6. Маша Ђурић, III разред, ОШ „Раде Драинац“, Борча, Република Србија
  7. Милица Стевановић, I разред, ОШ „Јефимија“, Обреновац, Република Србија
  8. Теодора Бјелац, II разред, ОШ „Петар Кочић“, Инђија, Република Србија
  9. Теодора Милутиновић, II разред, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац, Република Србија

 

КАТЕГОРИЈА СРЕДЊИ УЗРАСТ

(основна школа, од V до VIII разреда)

Прва награда:

Исидора Божић, VII разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија

Похваљени:

  1. Миљана Миладиновић, VIII разред, ОШ „Иво Андрић“, Радинац/ Смедерево, издвојено одељење Врбовац, Република Србија
  2. Тамара Стојановић, VII разред, ОШ „II  шумадијски одред“, Марковац, Република Србија
  3. Јована Јовановић, VII разред, ОШ „Надежда Петровић“, Велика Плана, Република Србија
  4. Нађа Патковић, V разред, ОШ „Драгутина Тадијановића“, Вуковар, Хрватска
  5. Виктор Миљковић, V разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ћићевац, Република Србија
  6. Ивана Алексић, VII  разред, ОШ „Браћа Недић“, Осечина, Република Србија
  7. Елена Костић, V  разред, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“, Сремска Митровица, Република Србија
  8. Воја Милчић, V  разред, ОШ „Браћа Барух“, Београд, Република Србија
  9. Милован Секулић, V разред, ОШ „Лепосавић“, Лепосавић, Република Србија
  10.  Милана Терзић, VIII разред, ОШ „Душан Радовић“, Нови Сад, Република Србија

 

 

КАТЕГОРИЈА СТАРИЈИ  УЗРАСТ  (средња школа)

Прва награда:

Јована Живановић, III разред, „Пољопривредна и медицинска школа“, Бијељина, Република Српска

Похваљени:

  1. Јована Михаила Утвић, III  разред, Гимназија „Стеван Пузић“, Рума, Република Србија
  2. Невена Јеремић, IV разред, Земунска гимназија, Земун, Република Србија
  3. Ивана Грастић, II разред, Економска школа „9. мај“, Сремска Митровица, Република Србија
  4. Ивана Нешовановић, I разред, Гимназија „Свети Сава“, Пожега, Република Србија
  5. Бора Савић, IV разред, ТШ „Милева Марић Ајнштајн“, Нови Сад, Република Србија
  6. Анастасија Ђурковић, I разред, Медицинска школа, Косово Поље – Угљаре, Република Србија
  7. Леа Дорнес, III  разред, Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“, Ниш, Република Србија
  8. Милица Тодоровић, II разред, Пољопривредна школа са домом ученика ПК „Београд“, Београд, Република Србија
  1. Милица Дамјанић, IV разред, Алексиначка гимназија, Алексинац, Република Србија

Од стране жирија донета је одлука и о додели похвала одређеним школама и институцијама за допринос 5. међународном фестивалу поезије младих песника „Машта и снови“.

 

СПИСАК ШКОЛА И УСТАНОВА КОЈЕ СУ ДОБИТНИЦИ ПОХВАЛА ЗА ДОПРИНОС 5. МЕЂУНАРОДНОМ ФЕСТИВАЛУ ПОЕЗИЈЕ МЛАДИХ ПЕСНИКА „МАШТА И СНОВИ“

 

  1. Основна школа „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија
  2. Народна библиотека „Филип Вишњић“, Бијељина, Република Српска
  3. Основна школа „Васа Чарапић“, Бели Поток, Београд, Република Србија
  4. Основна школа „Павле Ровински“, Подгорица, Црна Гора
  5. Алексиначка гимназија, Алексинац, Република Србија

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*