Резултати наградног конкурса Фестивала лепе речи Тител 2015

Filed under: rezultati konkursa,Srbija |

flertПОЕЗИЈА

О с н о в н а   ш к о л а

Финалисти I-IV:

Давид Миленковић, ОШ „Рада Миљковић“, Јагодина, Побуна инструмената

Јулијана Илић, ОШ „Свети Сава“, Младеновац, Лепо је волети

Анђелија Станковић, ОШ „Никола Тесла“, Раковица

Стефан Танасијин, ОШ „Александар Сабовљев“, Ечка, Учитељица

Сташа Ичевић, ОШ „Сутјеска“, Подгорица, Позив на журку

 

Финалисти V – VIII:

Марта Хинић, ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток, У гранама храста

Соња Јањић, ОШ „Бранко Радичевић“, Бања Лука, Разгледница Републике Српске

Лав Лукић, ОШ „Никола Тесла“, Раковица/Београд, Проћи ће брзо

Звездана Гојковић, ОШ „Октоих“, Подгорица, Ученици Јелени

Марко Јовановић, ОШ „Старина Новак“, Београд, Завидим птицама

 

С р е д њ а   ш к о л а

Финалисти:

Даница Костадиновић, Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“, Ниш, Целина

Радован Синђелић, Школа примењених уметности, Шабац, Ана мајка светога Саве

Анђелија Цветковић, Школа за текстил и дизајн, Лесковац, Будимо људи

Јелена Мишљеновић, Мошорин, Завештање са острва Видо

Анђела Попов, XII београдска гимназија, Београд, Позоришни комад

 

С т у д е н т и

Финалисти:

Немања Драгаш , Београд, Ако постојиш после (да)нас

Немања Ћурчић , Нови Сад ,Voyage

Слађана Бушић, Београд, Празан купе

Периша Армуш Бели, Београд, „Папирне песме

Владана Перлић, Бања Лука, Гађење

 

О с т а л и

Финалисти:

Горана Аћимовић, Сечањ, И овог пролећа

Љубомир Вујовић, Београд, Пролази свет

Сања Шкорић, Футог, После

Милад Обреновић, Рогатица, Панонко моја

Ивица Трајковић, Бујановац, Бесмртни поет

 

Поезија на руском језику

Джукич Георгий, 14 лет, Руска школа, Београд, *** (Тихие просторы в океане)

Больбух Екатерина, 13 лет, Руска школа, Београд, Улыбка ребенка

Круглова Софья, 12 лет, Руска школа, Београд, Фотография прадеда

 

Дајана Лазаревић, Београд, Обещание/Обећање,

 

ПРОЗА

О с н о в н а   ш к о л а

Финалисти I-IV:

Сара Перков, ОШ „Станислав Сремчевић“, Крагујевац, Крокодилска сузе

Кристина Николић, ОШ „Свети Сава“, Младеновац, Ако једном постанем

Младен Зец, ОШ „Никола Тесла“, Београд, Мој дневник

Милош Самарџић, ОШ „Вук Караџић“, Власеница/Р Српска, Ванземаљци наши другари

Алекса Николић, ОШ „Станислав Сремчевић“, Крагујевац, Гаврило

 

Финалисти V – VIII:

Милутин Којић, ОШ „Јелена Ћетковић“, Београд, Размишљам о свом језику

Ксенија Станковић, ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток, То није мој живот, то нису моје речи, то нисам ја!

Марко Јовановић, ОШ „Старина Новак“, Београд, Речи нису довољне

Андреј Пузић, ОШ „Никола Тесла“, Раковица/Београд, Драги пријатељу (писмо пријатељу)

Милан Мутавџић, ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток, Моја прича о плавом

 

С р е д њ а   ш к о л а

Финалисти:

Радован Синђелић , Школа примењених уметности , Шабац, Улица Фехервари

Тамара Благојевић , Економска школа „Нада Димић“ , Земун, Молитва

Илија Ивановић , Гимназија, Параћин , Свет који (ни)је по мојој мери

Андријана Вишњић, Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“ , Ниш, Линија ,

Александар Јовановић, Технолошка школа , Параћин, Свет који (ни)је по мојој мери ,

Јелена Ристић, Гимназија „Бора Станковић“ , Ниш , Ако склопиш очи,кроз кров ћеш видети звезде,

 

С т у д е н т и

Финалисти:

Кристина Топић, Нови Сад, Живот за смрт,

Немања Ћурчић, Нови Сад, In aethera

Маја Ђекић , Нови Сад, Речи које убијају полако

Владана Перлић, Бања Лука, Вероника је одлучила да живи

Хелена Химел, Ечка, Тишина

 

О с т а л и

Финалисти:

Сава Грујић, Велико Градиште, Сећање

Сунчица Радуловић Торбица, Нови Сад, У духовном хладу

Момчило Јањичић, Инђија, Мали Радојица

Филип Милетић, Параћин, Его

Душан Мијајловић, Ниш, Јесен

 

Проза на руском језику

Клюкач Кирилл, Руска школа, Београд, «Что-то с памятью моей стало: всё, что было не со мной, помню…»

Никола Ползовић, Карловачка гимназија, Сремски Карловци, Почему-даже я никогда не узнаю

 

А ф о р и з м и

Финалисти:

Милад Обреновић, Рогатица/Република Српска

Витомир Ћурчин, Зрењанин

Јован Бајц, Аранђеловац

Миодраг Тасић, Алексинац

Мирко Жигић, Гардиновци

Афоризми на руском језику:

Игор Браца Дамњановић, Београд

 

Десет почасних ФЛЕРТоризама

Срђан Тодоровић, Нови Сад

Душан Мијајловић Адски, Ниш

Војислав Бубања, Нови Београд

Снежана Марко-Мусинов, Земун

Абдурахман Халиловић, Ријека/Хрватска

Милош Ристић,

Мирослав Мишел Болтерс, Смедерево

Милоје Вељовић, Бегаљица

Слађана Бушић, Београд

Пеко Лаличић, Мајданпек

 

Додела признања и награда финалистима и проглашење победника је у суботу, 26. септембра 2015. (Европски дан језика) у 11.00 часова,

Плава сала суда у Тителу (Главна улица 14)

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*