РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА СВЕТОСАВЉЕ 2015. „ВИЛИНДАРА“ НИШ

Filed under: rezultati konkursa,Srbija |

Sveti-SavaРЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА СВЕТОСАВЉЕ 2015. „ВИЛИНДАРА“ НИШ

На Светосавски песничко литерарни и ликовни конкурс Хуманитарне невладине организације уметника ВИЛИНДАР Ниш, пристигло је 385 радова из Србије, Македоније, Републике Српске и Црне Горе. Њих 257 испунило је услове конкурса ( у литерарном делу услови се односе на обим текста а у ликовном на технику израде – цртеж или графика). Жири у саставу др Татјана Богдановић, писац и председник Управног одбора „Вилиндара“, Ема Кацуљ Остојић, новинар и писац, Зоран Маслаковић, писац, Ирена Ранђел, академски сликар и дизајнер и Милица Докнић, писац, донели су одлуку о наградама и признањима.

Управни одбор „Вилиндара“ донео је одлуку да најуспешнији радови, који су ушли у ужи избор за награде, буду штампани у зборнику Светосавље 2015.

НАГРАДЕ И ПОХВАЛЕ:

Награђени поетски радови радови ученика прве групе  – од првог до четвртог разреда основне школе:

Прва награда – Уна Бугарчић  IV5  Основна школа “Станислав Сремчевић” Крагујевац

Прва награда – Богдан Стефановић , ОШ Светозар Марковић Врање

Друга награда –  Војин Јанковић III 3 ОШ „Стефан Немања“  Ниш

Друга награда – Јулијана Илић  II/3 ОШ „Свети Сава“ Младеновац

Трећа награда – Сара Ћирић, ОШ „ Иван Горан Ковачић“ Нишка Бања,

Трећа награда – Мартин Николић – II разред , ОШ  „А.Стојановић“ Црна Трава

Трећа награда – Момчиловић Теодора, III/2 ОШ „3.октобар“ Бор

 

  1. Похваљени радови

Анђелија Рудњанин  IV/5 ОШ „Свети Сава“  Краљево

Сава Јовановић   III /2 , ОШ „Иван Горан Ковачић“ Нишка  Бања

Анђела Милановић  III/3  ОШ „Димитрије Tодоровић – Kаплар“ Књажевац

Андреа Тодоровић III /2 , О.Ш. Иван Горан Ковачић,  Нишка Бања

Михајло Дујкић, III/2, ОШ „3.октобар“  Бор

Дуња Јеленковић  III /3 , OШ „ Димитрије Тодоровић – Каплар“ Књажевац

Јована Радојевић  II 1 О.Ш. „Иван Горан Ковачић“, Нишка Бања

Јана Ђорђевић,   IV. разред , ОШ,,Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац,

Лука Богдановић  III/3, ОШ „Димитрије Tодоровић  – Каплар“ Књажевац

Нада Радосављевић, III/3 ОШ “Димитрије Тодоровић – Каплар“  Књажевац

Матеа Манојловић  III/3,  ОШ „Димитрије Tодоровић – Каплар”  Књажевац

Петковић Анђела, III/2 ОШ „3.октобар“ Бор

Сретеновић Вук , 4/4 ОШ,,Димитрије Тодоровић Каплар“ Књажевац

Теодора Чапрић IV5  ОШ “Станислав Сремчевић” Крагујевац

Васа Крстић   III/3 ОШ “Димитрије Тодоровић  – Каплар”  Књажевац

Станисављевић Душан, III/2 ОШ „3.октобар“ Бор

 

  1. Награђени прозни радови ученика друге групе – од петог до осмог (деветог) разреда основне школе:

Прва награда – Анастасија Каиновић  IX/1,  ЈУ ОШ „Васо Пелагић“,   Пелагићево, Република Српска

Друга награда – Анђела Милојић и Ивана Минчић  VII-2 , ОШ  „Љупче Шпанац“ Бела Паланка

Друга награда – Милутин Којић, VI3 ОШ „Јелена Ћетковић“,Београд

Трећа награда – Јана  Кривошић  VIII2, ОШ  “Васа Чарапић“, Бели Поток

Трећа награда – Сунчица  Радосављевић  VIII2, ОШ “Васа  Чарапић“,   Бели Поток

Трећа награда – Марко Јовановић V2, ОШ ,,Старина Новак“ , Београд

 

Похваљени радови

Адријана  Ламбић  VI3  ОШ  “Васа Чарапић“  Бели Поток

Софија Марић VI/4  ОШ  „Свети Сава“ Младеновац

Владимир  Остојић  VIII2  ОШ “Васа  Чарапић“, Бели Поток

4 . Награђени поетски радови ученика друге групе, од петог до осмог (деветог) разреда основне школе:

Прва награда – Александра Сретеновић, VIII – 1 ,ОШ „Арсеније Лома“ Рудник

Прва награда – Ања  Александра  Василијевић V2 ОШ  “Васа Чарапић“, Бели Поток

Друга награда – Јелена Миленковић, V5.  „ Душан Радовић“ Ниш

Друга награда – Лора Стојановска VII ООУ„Свети Кирил и Методиј“Каменица, Македонија

Трећа награда – Сара Конин ОШ „ Кочо Рацин“ Куманово Македонија                             Трећа награда – Ружица Петрић, IX разред ЈУОШ „Васо Пелагић“, Пелагићево

Трећа награда – Марко Драгичевић, VII4 ЈУ ОШ „Свети Сава“ Бијељина, Република Српска, БиХ

Признање

Сузана Кучук VII4   ОШ „ Бранко Радичевић“ Бања Лука    

Похваљени радови:

Стефан Имре , ОШ. „Зага Маливук“, V-4 , Београд

Ксенија  Станковић VIII2 ОШ  “Васа Чарапић“, Бели Поток 

Милан Стевановић VII разред, ОШ „Илија Милосављевић Коларац“, Колари (Смедерево)

Милица Ђорђевић VII разред ОШ „Илија Милосављевић Коларац“, Колари (Смедерево)

                                                                                                                                                                                                                                                                              

  1. Награђени прозни радови ученика треће групе,  првог и другог разреда средње школе:

Прва награда – Радош Бибесковић, I/ 4 Седма београдска гимназија, Београд

Друга награда – Митић Анита,  II/1 Медицинске школе др Изабел Емсли Хатон“ Врање

Трећа награда – Александар Ћировски, I/5, Седма београдска гимназија, Београд

Трећа награда – Јелена Димитријевић, Медицинска школа „Др Изабел Емсли Хатон“ Врање

                                                                                                                                              

  1. Награђени поетски радови радови ученика треће групе –  првог и другог  разреда средње школе:

Прва награда – Душан Миричић,  I разред гимназија Зајечар

Друга награда – Поповић Невана,II/2 Седма београдска гимназија

Трећа награда –  Сара Динић, I/3  Седма београдска гимназија, Београд,

 

  1. Награђени прозни радови ученикачетврте групе,  трећег и четвртог разреда средње школе:

Прва награда –  Доротеја Ловре , III Школа за дизајн “Богдан Шупут” Нови Сад

Друга награда –Теодора Шакановић, III, Школа за дизајн “Богдан Шупут” Нови Сад

Трећа награда – Милан Јанковић, III  1 Гимназије „ Јован Дучић“  Требиње

Похваљени радови:

Наташа Домазетов, IIIе,  Школа за дизајн “Богдан Шупут”  Нови Сад

                            

  1. Награђени поетски радови радови ученика четврте групе, трећег и четвртог разреда средње школе:

Прва награда –  Анастасија Коцић IV  разред Уметничке школе Ниш

Друга награда –Milica Mitić, III/4 Гимназија „ Стеван Јаковљевић „ Власотинце

Трећа награда –  Сара Јекић, IV ,5  Техничка школа „ 15 мај“ Прокупље

 Похваљени радови

  1. Милош Бањац, IIIлт, 1997. годиште , Школа за дизајн “Богдан Шупут”

Награђени ликовни радови  ученика прве групе, од првог до четвртог разреда основне школе:

Прва награда – Михајло Живковић, II разред ОШ „ Вук  Караџић“ Врање

Друга награда – Никола Ђурић, III1 ОШ „ Љупче Шпанац“ Бела Паланка

Друга награда – Милица Косић, I 2 ОШ „ Никола Тесла“ Београд

Трећа награда – Гала Јовановић, ОШ „Иван Горан Ковачић“, III2 Нишка Бања

Трећа награда – Војин Подмановски   I 2 ОШ „ Љупче Шпанац „ Бела Паланка

Трећа награда – Милица Златановић, III 4 ОШ „Душан Радовић“ Ниш

 

  1. Награђени ликовни радови  ученика друге групе, од петог до осмог разреда основне школе:

Прва награда – Јелена Јанковић, ОШ ОШ „ Никола Вукичевић“ Сомбор

Друга награда – Невена Ненадовић, ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка

Друга награда – Марија Милосављевић, ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка

Трећа награда – Марко Видовић, ОШ „ Никола Вукичевић“ Сомбор

Трећа награда – Недељковић Младен V 5  ОШ „  Душан Радовић“ Ниш

Трећа награда – Никола Милосављевић V3 ОШ „Олга Милошевић“ Смедеревска Паланка

 

  1. Награђени ликовни радови ученика средње школе:

Равноправне Прве награде

Крстонијевић Срна, III 3 Грађевинско геодетска школа „ Инжињер Марко Радевић, Подгорица

Филипина Илић, II разред Медицинске школе „ Др Изабел Емсли Хатон „ Врање

 

Похваљени радови:

Милица Ђорђевић, ОШ „ Љупче Шпанац“ Бела Паланка

Јована Тасић, ОШ „ОШ „ Љупче Шпанац“ Бела Паланка

Посебно признање Дарији Вучетић, 6 година, Предшколска установа „ Бамби“ Параћин

 

Посебно признање

-Ученицима ШОСО „Вукашин Милошевић“ Крагујевац

Милошу Левентијевићу, Александру Станојевићу, Мијани Вујовић, одељенском старешини Душици Милошевић,

– Ученицима старије групе ШОСО „Вукашин Милошевић“ Крагујевац – Драгану Димитријевићу, Славици Симовић, Марку Бечановићу, Невени Равић, Жарку Величковић,  Ивани Гајић, Владици Милошевић, Милици Митровић, Александру Јовић и њиховом одељенском старешини Весни Миљковић

Посебно признање наставници Основној школи „Никола Вукићевић“ Сомбор за изузетно ангажовање у Светосавском конкурсу „Вилиндара“

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*