Резултати III међународног конкурса „Вечити несмирајник „

Filed under: region,rezultati konkursa,Srbija |

moma dimicБудући да је на конкурс стигло пуно квалитетних радова , жири је имао веома тежак задатак. Из тог разлога је и одлучио да на несвакидашњи начин искаже своје задовољство, а да се не огреши о неког учесника конкурса, па је зато и додељивао по неколико првих, других и трећих награда и по више похвала, јер је неколицина пристиглих радова била прилично уједначеног квалитета, па је сматрао да је то једино и најбоље решење. Надамо се да ће нам сви остати верни и догодине, а да ћемо својим непристрасним и стручним оценама привући и много нових учесника. Квалитет поезије и прозе је једино мерило на песничком фестивалу  Вечити несмирајник. Ван зборника је остало и доста добрих песама, али у зборник су могле ући само најбоље.  Желимо да овај фестивал буде мотивација да и даље пишете и да и даље шаљете своје радове на наш конкурс и догодине, а уз све то будете сигурни да ће прави квалитет бити препознат и истакнут.

Књижевни клуб Мала птица

 

ЕСЕЈИ  ПОСВЕЋЕНИ МОМИ ДИМИЋУ               

 

Прва награда: Љиљана Пантелић-Новаковић Genius loci

Друга награда: Славица Панзаловић-Мастикоса  Човек са ветром у леђима

 

ПОЕЗИЈА

 

НАГРАЂЕНЕ ПЕСМЕ

                                                   

Прва награда    Мајо Даниловић , Београд ,   Провинцијалка

Прва награда   Драган Марковић, Крупањ,  Прозор

Друга награда  Илинка Вуковић, Београд,  Плави анђео

Трећа награда   Катарина  Кукурузовић, Београд, Пред свитање

 

СПЕЦИЈАЛНА НАГРАДА ЗА ЛЕПОТУ ПОЕЗИЈЕ:

Јелена Јевђенић-Ивица Трајковић, Бањалука-Бујановац, Живи плес

Мирослав Павловић, Крњево,  Кошава

 

ПОХВАЉЕНЕ ПЕСМЕ

Горан Витић, Београд, Вечити несмирајник

Славица Турински-Лазић, Осијек-Хрватска, Јесен у Баварској

Николина Ђорђевић, Панчево, Петак вече/други плес

Балша Рајчевић, Београд, Лице и наличје                                          

Славиша Крстић, Смедеревска паланка, Као што ватра….

Милица Мима Дмитровић, Чачак, Песми у сретање

 

ОДАБРАНЕ ПЕСМЕ

                                                   

Јелена Јевђенић-Ивица Трајковић, Бањалука-Бујановац, Пјесма бунтовне дјеце

Зорица Пауновић, Београд, Трампа

Сандра Балић Радић, Влајковац, Не дам

Нада Петровић, Крагујевац, Да се пробудимо

Владан Ристић, Крушевац, Театар снова

Каја Панчић-Миленковић, Пирот, Божји цртежи

Николина Ђорђевић, Панчево, Тражим благоразумевање за трговца

Драгана Шалипуревић, Власеница-Р.Српска, Ветру,

Мирјана Штефаницки-Антонић, Нови Сад, Као птицу у небо

Слободан Ђекић, Вршац, На звездари

Градимир Обрадовић, Јагодина, И цвет на камену да будеш

Душан Стругаревић, Блаце, Зов дивљине

Биљана Грошин, Меленци,Мома Димић у Хиландару

Бисерка Гајић, Коларе-Јагодина, Епилог представе

Стеван Шарчевић, Суботица, Легенда

Бранислав Вуковић, Беране-Црна Гора, Поред ријеке

Животије Поповић-Поп, Скорица, Понос

Франко Стипковић, Загреб-Хрватска, Шетња обалом

Јовица Станиморовић, Ниш, Сневач

Александар Арсенијевић, Београд, Похвала олуцима

Вера Павловић, Београд, За С.

Мирјана Попов, Београд, Срећа

Мирјана Даниловић, Београд, Гатање

Јагода Никачевић, Београд, Рогови међу крил (ц)има

Ратка Марковић Марјановић, Београд, Иди

Љубомир Вујовић, Београд, Пролази свет

 

ПЕСНИЧКА НАДАХНУЋА

 

Слађана Поповић-Манџукић, Скорица, Опсена

Драгана Шалипуревић, Власеница – Р.Српска, Не верујем да више нисам твоја

Слађана Обрадовић, Ниш,Портрет

Милорад Обреновић, Рогатица-Р.Српска, Да ми струјиш скитничким венама

Драгица Бека Савић, Бачка Паланка, Кад се живот зајесени

Драгица Обрадовић, Јагодина, Ноћник

Милица Мирић, Бечеј, У неко бакарно предвечерје

Давид Штефан, Нови Сад, 24

Иван Гаћина, Задар-Хрватска, Пјесма мртвог пјесника

Славица Турински-Лазић, Осијек-Хрватска, Птица из златних кавеза

Зорица Пауновић, Београд, Кад се звона испод воде ослободе

Иља Мишуревић, Барајево, Љубавна песма,

Срђан Бајић, Београд, Плави атос

Нела Ранђеловић, Ниш, Гледам у даљине,

Александра Стојановић, Смедерево, Чемер.

Марица Радић Видић, Адашевци-Шид, Преокрет

Радојка Милошевић, Београд, Украшавање песме

Мирјана Крбачевић, Београд, Магла

Биљана Тасић, Београд, Клатно

Јован Бундало, Београд, Посадићу цвеће у стихове своје

Александра Сашка Ердег, Суботица, Тачка времена

Борисав Бора Благојевић, Ћуприја, Ушла си тихо

Јасмина Малешевић, Београд, Песнички смисао

Зоран Николић, Ниш, Живот

Љиљана Рим Живковић, Београд, Трамвај за небо

Гроздана Црепајац, Старчево-Панчево, Игра

Душан Мијајловић-Адски, Ниш, Ћутек

Мирјана Кижевски, Каћ, Некад и сад

Ирена Милетић, Параћин, Љубљени

Сања Радуловић, Добој-БиХ, Натална карта бијеле заставе

Милан Драшковић, Београд, Неврена песма,

Миливој Мирић, Бечеј, Нека те обала чува,

Љиљана Поповић, Књажевац, Мисао у бесмирају жеље,

Милко Стојковић, Смедеревска паланка, Мелем песма,

Александар Милошевић, Шведска, Одсјај камена

Ани Стајкова Иванова, Бугарска, Божанствена магија

Дениса Кондић, Београд, Босонога,

Драгана Јовановић,Београд, Чекање

Јасмина Ђуза, Београд, Љубомора

Слободан Пуповац, Загреб, Четрдесетдевет и пол

Александар Марић, Панчево, Хоћу

Милијана Јовановић, Ниш, Чежња и сузе

Драгана Госте, Велика плана, Своја сам река

Драгана Ђурковић-Тошић, Чачак, Испод ожиљака

Марица Ферхатбеговић, Живинице-БиХ, Киклопско око

Слађана Милијић, Сокобања, Име

Гордана Дракула, Лазаревац, Минимум од максимума

Невенка Бошњак, Београд, Глад

Игор Мирић, Бечеј, Ово није само гробље

Марина Хрњаз, Београд, Сама сам

Љиљана Пантелић-Новаковић, Београд, Нестају речи

Славица Панзаловић-Мастикоса, Мељак, Буди

Наташа Радосављевић, Београд, Циганска крв

Гордана Влајић, Панчево, Песникињи

Радован Синђелић, Богатић (Шабац), Чегарске куле очи,

Ирена Сретић, Ниш, Вечери у сутон

Љиљана Милосављевић, Смедеревска паланка, Плава песма

Смиља Арсић, Нови Сад, Вечитом несмирајнику

Зијад Пандур, Живинице-БиХ, Гробља

Милош Милојевић, Немачка, Облутак

Ирена Невјестић, Копривница-Хрватска, Под старим крововима

Јасна Булић, Водањ-Хрватска, Срећа

Радмила Кованџић, Смедеревска паланка, Читаоцу

 

ЛЕПОТА ПРИПОВЕДАЊА                               

 

НАГРАЂЕНЕ ПРИЧЕ 

 

Прва награда  Невенка Бошњак-Чолић, Београд,   Лидија                                             

Друга награда Зорица Пауновић, Београд, Дукат           

Трећа награда Мирјана Кижевски, Каћ, Телеграм

 

Специјална награда за лепоту приповедања

Драгица Драга Грбић, Вишеград-Р.Српска,  Небо кров

Љиљана Поповић, Књажевац, Ходајући зид

 

ПОХВАЛЕ

Александар Арсенијевић, Београд, Умрлица

Мирјана Милошевић, Крагујевац, Аналфабета

Милан Драшковић, Београд, У служби муза

 

ОДАБРАНЕ  ПРИЧЕ

 

Русија Маринковић, Београд, Продужи

Нада Петровић, Крагујевац, Речи у чвор завезане

Јагода Никачевић, Београд, Шаке

Слободан Илић, Ниш, Жуте дуње

Витомир Ћурчин, Зрењанин, Идеалан народ

Славица Панзаловић-Мастикоса, Мељак, Легална туга једне илегалке

Иља Мишуровић, Барајево, Јединствени исказ једног фазана

Драган Ристић, Ниш, Живот једног костура изложен сталном напретку

Зоран Николић, Ниш, Жив

Биљана Грошин, Меленци, Сећање на Грчку

Јованка Божић, Ваљево, Експонат

Љиљана Пантелић-Новаковић, Београд, У сусрет свитању

 

НАДАХНУТЕ ПРИЧЕ

 

Божидар Пешев,  Београд, Хркање маслачка

Јасмина Малешевић, Београд, Бехар моје мајке

Братислав Петровић, Бела паланка, Опклада

Гордана Дракула, Лазаревац, Пет реченица из живота Мије гатара

Милорад Бибин, Зрењанин, Мирис жутих дуња

Радован Синђелић, Богатић, Одлазак

Горан Недељковић, Ресник, Успомене

Хелена Химел, Ечка, Заједно

Игор Браца Дамњановић, Дражевац, Прецизна механика

Љиљана Рим Живковић, Београд, Срећни људи затворене памети и зашивених уста

Катарина Кукурузовић, Београд, Санџама

Бранка Поповић, Италија, Ружа

Стеван Шарчевић, Суботица, Прича

 

НАГРАЂЕНИ ХАИКУ СТИХОВИ

 

Прва награда: Иван Гаћина, Задар (Хрватска)

Друга награда: Зорица Новаковић, Београд и Зоран Додеровић, Нови Сад

Трећа награда: Драгана Ћатић, Београд

Специјална награда за лепоту хаикуа: Франко Стипковић, Загреб и Анкица Николић, Алексинац

Похвале: Душан Мијајловић Адски, Ниш,  Милка Стефановић, Београд и Јагода Никачевић, Београд

 

НАГРАЂЕНИ ЦИКЛУСИ ХАИКУ ПОЕЗИЈЕ

 

Прва награда: Душан Видаковић, Ваљево Из песрспективе Мале птице

Друга награда: Баја Саитовић-Лукин, Београд, Цигани на путу

Трећа награда: Милан Драшковић, Београд, Гавран

Специјална награда за лепоту хаику циклуса:

Стојанка Милин,Зрењанин, Живот се точи

Похвале: Славиша Крстић, Смедеревска Паланка и Гордана Дракула, Лазаревац,Пулс речи

 

Мимо награђених и похваљених стихова и циклуса у зборнику је објављено доста појединачних стихова различитих аутора.

 

ШКОЛА ЧАРОБЊАКА

Награде за поезију у првој групи млађих разреда  (први и други)

Прву  награду деле: Страхиња Мишковић из Крагујевца Сан или јава и Елена Мајсторовић из Раковице Школски прибор.

Друга награда  Катарина Ненадић из Крагујевца за песму Да сам Алиса.

Трећу награду деле Калина Стојановић из Крагујевца Путовање и Андреј Милетић из Крагујевца Моја омиљена игра.

                                                                                   

Похвале: Марина Шарић из Раковице, Сава Калинић из Крагујевца, Нина Бојовић из Крагујевца, Сара Демири из Котежа (Београд), Павле Станковић из Раковице, Петар Николића из Раковице и Ана Гачић из Раковице.

Жири је одабрао и пет песама за објављивање у рубрици надахнућа: Страхиње Умићевића, Анђеле Брајковић, Константина Лазића , Страхиње Радуловића  и Маше Алксић

 

Лепота приповедања ученика млађих разреда:

Прва награда-Маша Матовић Крагујевац, Моја мајка- најлепша мајка на свету,

Друга награда- Калина Стојановић-Крагујевац  Другарство

Трећа награда: Андреј Милетић-Крагујевац  Витез од лишћа.

 

Награде за поезију у другој групи млађих разреда (трећи и четврти)

Прва награда: Софија Матовић – Ниш, Мајчински даљински,

Теодора Петковић из Београда-Раковица  Мали комшија.

Друга награда: Павле Травица из Београда (Раковица), Ђачки завет,

Никола Петковић из Ниша  Песма о храни

Анђела Татић из Ниша Храбри зека.

Трећа награда: Анастасија Василић из Ниша Да нам није

Никола Савић из Бора  Бескрајно као космос.

Додељене су четири специјалне награде за лепоту поезије:

Наталији Здравковић из Ниша за песму Јутро,

Теодора Мишић из Књажевца за песму Шипурак,

Јелени Видојковић из Ниша за песму Питам се

Димитрију Ристићу из Ниша за песму Јутро.

Жири је похвалио ауторе: Ану Јапунџић из Београда (Раковица),  Јану Митић из Ниша, Огњена Суловера из Београда, Марка Поповића из Београда, Момчиловић Теодору из Бора, Саву Средовића из Бора, Луку Боровца из Ниша, Вука Радоњића из Ниша,  Михајла Дујкића из Бора и Николу Петковића из Ниша.

Објављене су и песме у рубрици надахнућа следећих аутора: Сава Средовић, Бор, Ирина Гајић,Београд, Теодора Јовановић, Београд, Анђела Јашаревић, Београд, Дарко Мићуновић, Београд, Милош Арсић, Београд, Хелена Дучић, Београд, Татјама Раичевић, Београд, Марко Чубрило, Београд, Анђела Петковић, Бор, Соња Јоновић, Бор, Душан Станисављевић, Бор, Марија Стоиљковић, Бор, Инес Давидовић,Београд, Милан Јовановић Бор, Немања Ћосић, Бор, Урош Крстић, Бор, Димитрије Николић,Ниш, Бојана Петровић, Ниш, Маша Јовановић, Ниш, Бељко Аврамовић, Бор, Ана Коцић, Ниш, Лука Стојановић, Ниш, Лена Ракић, Београд.

Награде за лепоту приповедања:

Прва награда- Јелена Видојковић из Ниша за причу Мачак Тоша и ја,

Друга награда: Милош Арсић из Београда (Раковица) за причу Храстова љубав.

 

Награде за поезију у групи ученика петог разреда:

Прву награду је освојила Уна Бугарчић из Крагујевца за песму М, другу награду је добио Михаило Анђелић из Крагујевца за песму Нећу да живим под стакленим звоном, Трећу награду је добила Теодора Чапрић из Крагујевца за песму Атлас, а Специјалну награду за лепоту поезије је добила Катарина Вулић за песму Ништа веће од добрих дела.

Похвале су добили: Јован Станковић из Крагујевца, Богдан Жиловић из Крагујевца и Давид Миленковић из Јагодине.

Надахнућа: Никола Ранковић,Београд, Анђела Пешић, Београд,  Анђелија Станковић, Београд , Џенита Беговић, БиХ, Ива ПАјкић, Београд, Јана Зимоњић, Београд, Константин Рајковић, Београд.

Награде за кратку причу:

Прва награда- Ђорђе Јанковић из Београда за причу Месечев чудесни поход. Другу награду је добио Давид Миленковић из Јагодине за причу Авантуре једног ветра. Трећу награду је добила Марта Дукић из Београда за причу Проблем с писањем.

Похвала: Сара Перков.

Одабране приче: Милица Алексић и Неда Тодоровић.

У групи ученика шестог разреда награде за поезију су добили: Лука Баровић из Београда за песму У жаргону, Другу награду је добио Марко Јовановић из Београда за песму Чудим се чудом, а Трећу награду је добила Ања Александра Василијевић из Београда за песму Корен из непознате. Специјалну награду за лепоту поезије  добила је Милица Миждало из Београда за песму Пролеће и Лав Лукић из Београда за песму Продавац магле.

Похвале су добили: Лука Баровић из Београда, Милица Миждало из Београда, Теодора Прица  из Београда и Ирина Радојчић из Београда.

Одабрана песма: Лав Лукић из Београда Музика траје

Надахнућа: Јована Васов из Бора, Јована Арсић из Београда, Зоран Павловић из Београда, и Сара Потпара из Београда.

Награђени ученици шестог разреда за прозу су:

Прва награда-Ања Александра Василијевић из Београда за причу Месечева соната и Катарина Ковачевић из Београда за причу Храм људске душе.

Другу награду су поделили: Марко Јовановић из Београда за причу Вилин цвет и Лука Баровић за причу Огледало.

Трећа награда је додељена Николи Мијаиловићу из Београда за причу Прича моста и Милици Јурукоски из Београда за причу Зашаптано место мојих тајни.

Специјалну награду за лепоту приповедања добио је: Ђорђе Живковић из Београда за причу Прича једног моста.

Похвале су добили: Ленка Вучковић Јашин из Београда, Катарина Вучић из Београда, Лав Лукић из Београда и Немања Савић из Београда.

У петој групи ученика (седми, осми и девети разред) награде за поезију су добили:

Прву награду  је добио Петар Лучић из Живиница, БиХ, за песму Очи те моје гледају, Другу награду добила је Нејра Кадрић, из Живиница-БиХ, за песму Оче, а Трећу награду добила је Белма Рамић  такође из Живиница БиХ, за песму Ова љубавна није.

Специјалну награду за лепоту поезије добила је Вања Арсић из Београда за песму Сунце у сунцокрету.

Похваљени су: Лука Максимовић из Ниша и Адријана Ламбић из Београда.

Надахнућа: Вања Марковић из Београда и Шакира Реџић из БиХ.

Награде за прозу добили су:

Прва награда: Мина Томић из Београда, за причу Слика из огледала, Друга награда: Ива Коврлија из Београда  за причу Човек само срцем добро види и Трећа награда: Ана Марија Росић из Београда за причу Кућа успомена.

Похвала: Милутин Којић из Београда за причу Стари дуд.

 

СРЕДЊОШКОЛЦИ 

 

Одлука жирија за поезију:

Прва награда: Ана Бабић из Крушевца за песму Реквијем,

Друга награда: Урош Микић из Београда за песму Речи

Трећа награда: Сара Влатковић из Лесковца за песму Жеља.

Похвале: Урош Микић из Београда Слово поезије

Јелена Милић из Шапца Погледи у тами

Марија Станисављевић из Лесковца Јаче од смрти

Надахнућа:  Селимовић Вилдана, Градачац, Ерика Мехмедовић, Лесковац,  Маријела Куртић, Лесковац.

Проза: Специјална награда за лепоту приповедања: Ивана Цекић из Лесковца Пустиња, Похвала: Јана Петровић  из Београда Зар

 

ПЕСНИЧКА ДАРИВАЊА ЗА ДЕЦУ

 

Светлана Матић из Беча,  Десанка у песми

Рада Крстић из Соко Бања Идилична симфонија

Снежана Либер из Хрватске Кућа са безброј станара

Анкица Николић из Алексинца Пуж  и Кап росе

Ирена Сретић из Ниша Плашљивац

 

Позивамо све  учеснике конкурса да дођу на манифестацију „Момини дани„  која ће се одржати од 3-7.10.2016.   у  Београду, према програму који вам достављамо, а посебно награђене и похваљене да прочитају своје радове.

 Адреса:

Школски трг 2, Миријево  ( зграда месне заједнице „ Миријево„ која је поред старе миријевске цркве Св.Илија. Аутобуси 46 са железничке станице,  27 и  27е  са Трга републике,  74  са Новог Београда  и  25п  из Кумодража ) Манифестација ће се одржавати у месној заједници „Миријево„ и библиотеци „Мома Димић„ која се налази на другом спрату месне заједнице.  За све информације можете нас контактирати на телефоне 011/343 60 89  и  060/ 340 45 14

 

ПРОГРАМ МАНИФЕСТАЦИЈЕ   „МОМИНИ ДАНИ„

 

Трећа књижевна манифестација „Момини дани„ у

библиотеци „Мома Димић„и  МЗ Миријево,  Школски трг бр.2

од  3 – 7. Октобра  2016. са почетком у 17 часова (вече деце песника је изузетак, почиње у 15 часова за ученике нижих разреда основне школе и 18 часова за ученике виших разреда основне школе и средњошколце)

Организатор: Књижевни клуб „Мала птица„у сарадњи са библиотеком „Мома Димић„ и Месном заједницом ,,Миријево„.

Манифестацију је подржао Секретаријат за културу града Београда и Градска општина Звездара

Програм манифестације

Понедељак, 3.10.2016. у 17 часова

Свечано отварање

Промоција зборника „Вечити несмирајник „

Учесници: Момини савременици и учесници конкурса са награђеним

есејима о  Моми Димићу

 

Уторак  4.10.2016.     у 15 часова (1-4 разред О.Ш. )  и 18  часова (5-9.разред О.Ш. и средњошколци)

 

Песнички фестивал „Вечити несмирајник „деца

Учесници:  Песник поезије за децу Мирослав Кокошар  и ученици основних и  средњих школа са награђеним, похваљеним и одабраним радовима  у свим категоријама (поезија, проза, хаику)

 

Среда 5.10.2016.      у 17 часова     

Песнички фестивал „Вечити несмирајник „-поезија

Учесници: Момини савременици и учесници конкурса  са награђеним, похваљеним и одабраним радовима.

 

Четвртак 6.10. 2016.     у 17 часова

Песнички фестивал „Вечити несмирајник „ –проза

Учесници:  Момини савременици и  аутори награђених,   похваљених и одабраних радова на конкурсу

 

Петак 7.10. 2016.     у 17 часова

Песнички фестивал „Вечити несмирајник „-наступ  награђених, похваљених и одабраних песника у категорији хаику`

Завршни програм  и затварање манифестације

Контакт: 060/340-4514,  060/313-1213,   011/3436-788,  011/3433-829

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*