Raspored promocija na sajmu knjiga

Filed under: sajam knjiga 2010 |

Ponedeljak, 25. oktobar
12:00 -13:00 Nagrađena izdanja na konkursu UIK BiH za 2009. godinu, štand Udruženje knjižara i izdavača BiH, hala 2A
12:00 – 15:00 Radovan Vlahović potpisuje svoje knjige, štand BKC, hala 4
15:00 – 17:00 Nacrt Zakona o izdavačkoj delatnosti, kao i druge aktuelne teme iz oblasti izdavaštva, Privredna komora Srbije – Grupacija izdavačke delatnosti – sala “Borislav Pekić”
15:00 Potpisivanje knjiga Carigrad – priče sa Bosfora i Vizantija – purpur i pergament, Radivoj Radić, štand Evoluta, hala 1PS
15:00 Otvaranje uz koktel i druženje sa gostima, štand Udruženje srpskih izdavača, hala 4P
16:00 – 20:00 Poezija na platnu – najbolje iz Banata, Ivan Danikov, autor i Dalibor Bubnjević, štand Art projekt, hala 4
18:00 Svečano otvaranje 55. međunarodnog sajma knjiga, hala 1
19:00 Leksikon gradova i trgova srednjovekovnih srpskih zemalja, redaktor Siniša Mišić, govore Miloljub Albijanić, Siniša Mišić i drugi, štand Zavod za udžbenike, hala 1
Utorak, 26. oktobar
10:00 – 11:00 Izabrana djela Skendera Kulenovića, izdavač “Bosanska riječ” Tuzla, Udruženje izdavača i knjižara BiH – sala “Borislav Pekić”
10:00 – 16:00 Džungla na estradi II, Draško Aćimović, govore autor i Ivan Danikov, štand Art projekt – hala 4
11:00 – 12:00 Promocija nastupa Republike Srpske na sajmu knjiga, Predstavništvo Republike Srpske u Beogradu – sala “Slobodan Selenić”
11:00 – 13:00 Pisci iz Istre na sajmu knjiga: Milan Rakovac, Davor Šišović, Roberta Raci, Marina Jadričić, Igor Grgić, Agora – sala “Borislav Pekić”
11:00 – 12:00 Hrvatski bog Merkur, Denis Kuljiš, Delfi knjižare – sala “Beogradski sajam”
12:00 – 13:00 Dodela nagrade “Dositej Obradović” – sala “Slobodan Selenić”
12:00 – 14:00 Skup “Problemi izdavaštva u Srbiji”, Udruženje izdavača Srbije – sala “Beogradski sajam”
12:00 – 13:00 OTVARANJE STRIP-SALE: Predstavljanje Udruženja stripskih umetnika Srbije uz izložbu radova Studija dobrih stripova S.O.K.O., izložbu otvara Zoran Tucić, predsednik USUS-a. – Strip sala
12:00 – 13:00 Trezvenjaci na pijanoj lađi, Mirko Denić, štand Agora – hala 1
12:00 – 15:00 Radovan Vlahović potpisuje svoje knjige, štand BKC – hala 4
13:00 – 15:00 Forum Sajma knjiga – KULTURA, TRADICIJA I MEDIJI: KAKO OBELEŽAVAMO JUBILEJE, učesnici: Zoran Hamović, prof. dr Ljiljana Pešikan-Ljuštanović i drugi, moderator Tamara Krstić – sala “Slobodan Selenić”
13:00 – 14:00 Promocija publikacija, Institut tehničkih nauka SANU – sala “Borislav Pekić”
13:00 – 14:00 Predstavljanje izdavača: PHOENIX PRESS – Strip sala
13:00 – 14:00 Ljudi od reči, Gordana Draganić Nonin, štand Agora – hala 1
13:00 Argeluša – poema o Sremu, Radivoj Prokopljević Proka, govore: Mićo Cvijetić, Stevo Ćosović i autor, štand Svet knjige – hala 1G
13:00 Dodik čuvar Srpske, Milan Ljepojević, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:30 Spomenar Milke Kočić, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
14:00 – 15:00 Kosingas: Smrtovanje, Aleksandar Tešić , Portalibris – sala “Beogradski sajam”
14:00 – 16:00 RAZVOJ HRIŠĆANSTVA: NASLEĐE KONSTANTINA VELIKOG, učesnici: Vladeta Jerotić, Radomir Popović, Radivoj Radić, moderator Vojslav Jelić, Agora – sala “Borislav Pekić”
14:00 – 15:00 Filozofija religije Propovednika Garta Enisa, predavanje, Nenad Filipović, dipl. filozof – Strip sala
14:00 Dalj, Goran Dakić, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
14:30 U šetnji, Predrag Bjelošević, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
15:00 – 16:30 Ćaskaonica, gosti: Jelena lengold i Oto Otvanji – sala “Slobodan Selenić”
15:00 – 16:00 Portreti žena, Ksenija Atanasijević, govore: filozof Ljiljana Vuletić i izdavač Nataša Marković, štand Plavi jahač – sala “Beogradski sajam”
15:00 – 16:00 Strip – Druženje s Tihomirom, radionica, Tihomir Čelanović, strip-autor – Strip sala
15:00 – 17:00 Prezentacija, JP Službeni glasnik – Velika konferencijska sala, hala 4
15:00 Četrnaesti vojvoda i devet baba, Čedomir Antić susret sa autorom, štand Evoluta – hala 1PS
15:00 – 17:00 O crtežu, Ljubomir Erić; Grip, Zoran Radovanović; Rađanje kentaura Srđan Vučinić, štand Arhipelag – hala 1
16:30 – 17:30 ŠTA TO BEŠE SRPSKI POSTMODERNIZAM, predavanje Ala Tatarenko, Agora – sala “Slobodan Selenić”
16:00 – 18:00 Prezentacija, Centar za izdavaštvo i informisanje Pravnog fakulteta u Beogradu, učesnici: prof. dr Mirko Vasiljević, prof. dr Ratko Marković i prof. dr Dragan Mitrović – sala “Borislav Pekić”
16:00 – 17:00 Ostrvo prokletih, Đorđe Bajić, Paladin – sala “Beogradski sajam”
16:00 – 17:00 Strip – Druženje s Tihomirom, radionica, Tihomir Čelanović, strip-autor – Strip sala
16:00 – 20:00 Banatska makrobiotika, Vojin Turinski, govore autor i Maja Pandurov, štand Art projekt – hala 4
16:30 Holokaust i njegovo značenje, Jisrael Gutman i Haim Šacker, govore: Vrhovni rabin srpski Isak Asijel, Slobodan G. Marković i Berkuljan, štand Zavod za udžbenike – hala 1
17:00 – 19:00 Rakljarstvo, jahanje zmajeva, rabdomantija, radiestezija, Sava A. Spasojević, I. A. Matić – sala “Beogradski sajam”
17:00 – 18:00 Ženska manga revolucija, predavanje: Isidora Vlasak i Jelena Jokanović, potpredsednice “Sakurabane”, društva za promociju japanske pop-kulture – Strip sala
17:00 – 19:00 Smrt je neprovjerena glasina, Emir Kusturica, NID Novosti – Velika konferencijska sala, hala 4
17:00 Knjige iz biblioteke “Društvo i nauka”, govore: Ilija Vujačić, Dušan Crnogorčević, Dragan D. Lakićević, Jasminka Simić i Dragan Simić, štand JP Službeni glasnik – hala 1
17:00 Šesta časovna zona, Ljiljana Lakić-Švrakić, štand Udruženje srpskih izdavača – hala 4P
17:00 – 18:00 “Multimedia” predstavljanje novih izdanja iz edicije, domaćin Stanko Crnobrnja, štand Clio – hala 1
18:00 – 19:30 Susret: Avantura pridošlih francuskih reči sa Anrijet Valter i Jovanom Ćirilovim, Francuski kulturni centar – sala “Borislav Pekić”
18:00 Enciklopedijski rečnik srpsko – engleski, Boris Hlebec, govore Slobodan G. Marković, Slobodanka Ružičić, dr Smiljka Stojanović i autor, štand Zavod za udžbenike – hala 1
18:00 Knjige iz biblioteke “Svedoci epohe”, govore: Slobodan Gavrilović, Darko Tanasković, Miloš Jeftić, Nebojša Popov i Radovan Popović, štand JP Službeni glasnik – hala 1
18:00 Sofijine ljubavi, Raša Popov, štand Udruženje srpskih izdavača – hala 4P
Sreda, 27. oktobar
10:00 – 11:00 BiH – 1000 pitanja 1000 odgovora, priredio Valerijan Žujo, IP Seitarija, Udruženje izdavača i knjižara BiH – sala “Slobodan Selenić”
10:00 – 14:00 Promocija knjige Ivana Danikova, govore autor i Dalibor Bubnjević, štand Art projkt – hala 4
11:00 – 12:00 Dobitnica nagrade “Zlatni ključ grada Smedereva”, pesnikinja Kazuko Širaiši, učestvuju: Kazuko Širaiši, Kajoko Jamasaki, Goran Đorđević i Danijela Vasić – sala “Slobodan Selenić”
11:00 – 12:00 Koreni, govore: B. Čeliković i Slobodan Gavrilović, JP Službeni glasnik – sala “Borislav Pekić”
11:00 – 12:00 Multijezički bilten “Most”, “Sutra ću na put”, Trifun Dimić, Zavod za kulturu Vojvodine – sala “Beogradski sajam”
11:30 Dobro jeste živeti, Milovan Danojlić, govore autor, prof Radivoje Mitić i urednik edicije Mladen Vesković, štand IP “Albatros plus” – hala 1
12:00 – 14:00 Forum sajma knjiga – KNJIŽEVNOST, POZORIŠTE, FILM: KAKO (NI)SMO EKRANIZOVALI SRPSKU KNJIŽEVNOST, učesnici: Sandra Perović, Ivan Velisavljević, moderator A. Gatalica – sala “Slobodan Selenić”
12:00 – 13:00 Kneginja Olivera, put ružama posut, i prevod na nemački jezik, autori i govornici: Nikola Giljen, Olivera Šaranović i Sonja Jovićević Jov, Fond Princeza Olivera – sala “Borislav Pekić”
12:00 – 13:30 Prezentacija programa unapređenja prodaje knjiga, Udruženje izdavača Srbije – sala “Beogradski sajam”
12:00 Basnovite pjesme, Ranko Pavlović, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
12:00 – 13:00 Izgovoriti zvezdu, Tanja Kragujević, štand Agora – hala 1
12:00 – 13:00 Nagrađena djela na XXI sajmu knjiga u Sarajevu 2010. godine, štand Udruženje knjižara i izdavača BiH – hala 2A
12:00 – 15:00 Radovan Vlahović potpisuje svoje knjige, štand BKC – hala 4
12:25 Uručenje poklon paketa knjiga, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
12:30 Ja revolucionar, Berislav Blagojević, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:00 – 15:00 KNJIŽEVNOST DOMAĆA I JEZICI STRANI: Savremena srpska književnost u prevodu, učesnici: Mario Liguori, Vladislav Bajac, Alis Kopl-Tošić, Rendala A. Mejdžor, Svetislav Basara, Dragan Velikić, moderator Mladen Vesković, Agora – sala “Borislav Pekić”
13:00 – 14:00 VESELI ČETVRTAK, Predstavljanje izdavača – Strip sala
13:00 Izabrana dela Nikole Rota, Nikola Rot, govore Slobodan G. Marković, Mira Isić, Žarko Trebješanin i Ivan Ivić, štand Zavod za udžbenike – hala 1
13:00 – 14:00 Porno liturgija arhiepiskopa Save, Sava Damjanov, štand Agora – hala 1
13:00 Saopštenje odluke međunarodnog žirija za dodelu nagrade “Arka” za 2010. godinu i uručenje; Bolnica, Georg Švarc; Zidanje istočnog plača, Adam Puslojić, štand Arka – hala 1 PS
13:00 Okrajci, Predrag Lazarević, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:00 Poruka mudrog zeca, Aleksandar Milošević, govore: Stevo Ćosović, Mićo Cvijetić i autor, štand Svet knjige – hala 1G
13:30 Soneti i poeme Skendera Kulenovića, Rajko Petrov Nogo, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
14:00 – 15:00 Glasovi neumrli, antologija pesnika Dragomira Brajkovića, izdavač RDU-RTS Radio Beograd 2 – sala “Slobodan Selenić”
14:00 – 15:00 Snaga je u nama, Marijo Kržić, govore: autor i Dubravka Dragović-Šehović, Portalibris – sala “Beogradski sajam”
14:00 – 15:00 VESELI ČETVRTAK: Marko Šelić o Dilanu Dogu, Predstavljanje izdavača – Strip sala
14:00 1) U osmehu prolaznosti, Predrag Despotović, govore: recenzent dr Slavomir Gvozdenović, mr Predrag Jašović, urednik Radovan Vlahović i autor; Marussine, Jurij Marusig, govore: urednik, Radovan Vlahović, Drbrivoje Martonoši i autor;2) Književno delo Sime Cucića, zbornik radova, govore: Gordana Maletić, dr Tihomir Petrović, mr Pedrag Jašović, dr Voja Marjanović i dr Milutin Đuričković, štand BKC – hala 4
14:00 – 16:00 Prof. dr Zdravko Žižetić, dr Dobrivoj Paunović, govori autor i Ivan Danikov, štand Art projekt – hala 4
15:00 – 16:30 Ćaskaonica, gosti: Aleksandar Stanković i Minja Bogavac – sala “Slobodan Selenić”
15:00 – 16:00 Forum bibliotekara i izdavača, Narodna biblioteka Srbije – sala “Borislav Pekić”
15:00 – 16:00 Estetika referencijalnosti: Anđelo Stano i Dilan Dog, predavanje: Julijana Stanojević, istoričar umetnosti – Strip sala
15:00 Knige iz edicije “Pravne biblioteke”, govore: Jovica Trkulja, Bosa Nenadić, Momčilo Grubač, Žarko Anđelković, Dušan Vasić, štand JP Službeni glasnik – hala 1
15:00 – 17:00 Pismo iz Amsterdama, Borislav Čičovački; Velika boginja,Ovaj svet, Živorad Nedeljković, štand Arhipelag – hala 1 Toni Liversejdž;
15:00 – 17:00 Povorka čudesa, Mileta Prodanović, susret sa autorom, štand Evoluta – hala 1 PS
16:30 – 17:30 USPOMENA NA DRUGO SEĆANJE: Jubileji Voje Despotova, učestvuju: Teofil Pančić, Vladimir Arsenić, Gojko Božović, Sreten Ugričić, Agora – sala “Slobodan Selenić”
16:00 – 17:00 Dodela nagrada “Mali Nemo”, Mali Nemo – sala “Borislav Pekić”
16:00 – 17:00 Sanjka, Zahar Prilepin, govore: autor, dr Jasmina Ahmetagić, mr Radmila Mečanin, Draslar partner – sala “Beogradski sajam”
16:00 – 17:00 Moderni mitovi ili moderne mitopeje? Mit o heroju u diskursu savremenih strip junaka, predavanje: Sonja Žakula, MA, etnolog i antropolog – Strip sala
16:00 – 20:00 “ASTA ORNTALOMOLOGICA” – časopis, govori dr Dobrivoj Paunović, štand Art projekt – hala 4
16:00 Knjige iz edicije “Evropska unija”, govore: Tanja Miščević, Mihael Erke, Vesna Knežević i Nikola Jovanović, štand JP Službeni glasnik – hala 1
16:30 Sloboda izbora, Miroslav Prokopijević, govore: Ljubomir Madžar, Božo Stojanović, Miodrag Zec, Miloljub Albijanić, Miroslav Prokopijević, štand Zavod za udžbenike – hala 1
17:00 – 18:30 Sabrana dela dr Lazara Vrkatića, Mediterran publishing – sala “Beogradski sajam”
17:00 – 18:00 Majdan veštine, radionica, strip-autor Bojan M. Đukić – Strip sala
17:00 Knjige iz “Ekonomske edicije”, govore: Boško Mijatović, Božo Stojanović i Marko Paunović, štand JP Službeni glasnik – hala 1
17:00 – 18:00 Predstavljanje novih izdanja iz edicije “Agora”, domaćin Zoran Hamović, štand Clio – hala 1
17:00 – 19:00 Čudesna Srbija, autor Dragan Bosnić, promocija knjige sa potpisivanjem štand Mladinska knjiga – hala 1PB
18:00 – 19:00 Vikinzi i bogovi, Zvonimir Popović, govore: autor, Jelena Mila, Sonja Živaljević, IK Gligorije Dijak – sala “Slobodan Selenić”
18:00 – 19:00 Grupni socijalni rad, Snežana Filipović i Božidar Đukanović, IK Zorana Stojanovića – sala “Borislav Pekić”
18:00 Astrologija, Branka Trikić-Glumac, štand Udruženje srpskih izdavača – hala 4P
18:10 – 19:30 Drevni koreni ćirilice, razgovori o istoriji pisma, učestvuje Dragoljub Antić – sala “Beogradski sajam””
19:00 – 20:00 Komentar zakona o upravnim sporovima sa sudskom praksom, govore: dr Jovica Trkulja, dr Zoran Tomić, dr Marko Davinić, Ljubomir Pljakić, JP Službeni glasnik-Pravna biblioteka – sala “Slobodan Selenić”
19:00 Od Piroćanci za Piroćanci i druđi narod, Rada Džonijeva, štand Udruženje srpskih izdavača – hala 4P
Četvrtak, 28. oktobar
10:00 – 16:00 Goli otok još živi, Vuksan Knežević, govore autor i urednik I. Danikov, štand Art projekt – hala 4
11:00 – 12:00 Udruženi izdavači zlatiborskog okruga, Narodni muzej Užice – sala “Slobodan Selenić”
11:00 – 12:00 Predstavljanje celokupne izdavačke delatnosti, Matica Srpska – sala “Borislav Pekić”
11:00 – 12:00 Svijet iza stakla – Verden bag glasset, Milena Rudež, dvojezično izdanje (srpski – danski), učestvuju: autor, Nikola Vukolić i Mladen Vesković, Zadužbina “Petar Kočić” Banja Luka-Beograd – sala “Beogradski sajam”
12:00 – 14:00 Forum Sajma knjiga UDŽBENIK, BIBLIOTEKA, WEBLIOTEKA: MESTO KNJIGE U SAVREMENOM OBRAZOVANJU, učesnici: Jelena Pešić, Ljubica Arsić, Vesna Injac-Malbaša, Vigor Majić, moderator Dejan Begović – sala “Slobodan Selenić”
12:00 – 13:00 Izabrana dela Borislava Pekića – neknjiževna građa u 24 knjige, JP Službeni glasnik – sala “Borislav Pekić”
12:00 – 13:00 Matematička takmičenja (Misliša, Dopisna i internet matematička olimpijada, Matematički turnir) i druge stručne aktivnosti, govore: Bogoljub Marinković i Dragana Stošić-Miljković, Arhimedes – sala “Beogradski sajam”
12:00 – 13:00 Šlic #8, promocija – Strip sala
12:00 – 14:00 Susret sa prosvetnim radnicima – Zbirka zadataka iz matematike prema obrazovnim standardima, govore: Olivera Todorović, Miloljub Albijanić, Slobodan Pavlović, Slobodanka Ružičić, Dejan Jačinac, Zavod za udžbenike – Velika konferencijska sala, hala 4
12:00 – 13:00 Antiluftnost, Miodrag Kajtez, štand Agora – hala 1
12:00 – 15:00 Radovan Vlahović potpisuje svoje knjige, štand BKC – hala 4
12:00 Kovčezi, nož i vjenčanica, Zdravko Kecman, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
12:30 Uručenje polon paketa knjiga, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:00 – 14:00 Matematička takmičenja i publikacije za pripremu takmičenja (Misliša, Dopisna olimpijada, Matematički turnir), govore: autori Bogoljub Marinković i Dragana Stošić-Miljković, recenzent: Ružica Kljajević, Arhimedes – sala “Beogradski sajam”
13:00 – 14:00 Ekskluzivna najava albuma “Družina Dardaneli”, predstavljanje izdavača, Pavle Zelić scenarista, Dragan Paunović crtač, SYSTEM COMICS – Strip sala
13:00 Časopis “Književnik”, izdavač Udruženje književnika Republike Srpske, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:00 – 14:00 Pisma iz Švedske, Danica Diković Ćurguz, autor potpisuje novu knjigu, štand Ars Libri – hala 1 PS
13:00 – 14:00 Vrlo malo svetlosti, Vlada Matijević, štand Agora – hala 1
14:00 – 15:00 Prezentacija Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu – sala “Slobodan Selenić”
14:00 – 15:30 Dugo putovanje u kratku priču – maraton kratke priče, 1. etapa: Rade Jarak, Andrija Škare (Hrvatska), Vesna Lemajić (Slovenija), Dimitar Samardžijev, Vladimir Martinovski (Makedonija), Sofi Kuk (Velika Britanija), Srđan Srdić, Slobodan Tišma (Srbija) – sala “Borislav Pekić”
14:00 – 15:00 Konferenciju za štampu povodom Nacrta Zakona o izdavaštvu, Srpsko udruženje izdavača i knjižara – sala “Beogradski sajam”
14:00 – 15:00 Ekskluzivna najava albuma “Družina Dardaneli”, predstavljanje izdavača: Pavle Zelić scenarista, Dragan Paunović crtač, SYSTEM COMICS – Strip sala
14:00 Snovi i mostovi I-III, Neđo Popara, govore: Božidar Glogovac i Stevo Ćosović, štand Svet knjige – hala 1G
14:00 Monografija Srpsko zidno slikarstvo 18. vijeka u vizantijskoj tradiciji, Ljiljana Ševo, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
14:00 – 18:00 Konstantin Veliki – nadmoć hrišćanstva, Radivoj Radić, susret sa autorom, štand Evoluta – hala 1 PS
14:30 Bitka za Firencu, Marijana Petronić, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
15:00 – 16:30 Ćaskaonica, gosti: Nebojša Romčević i Svetislav Basara – sala “Slobodan Selenić”
15:00 – 16:00 Vekotraj Laze Kostića, priredio Zoran Hadži Lazin, Zavod za kulturu Vojvodine – sala “Beogradski sajam”
15:00 – 16:00 Narativne tehnike Eržeevog Tintina, predavanje: Vuk Ršumović, dramaturg i scenarista – Strip sala
15:00 Izabrana dela Milovana Vitezovića, Milovan Vitezović, govore autor i Miroslav Egerić, štand Zavod za udžbenike – hala 1
15:00 – 17:00 Moja tačna priviđenja, Dragan Jovanović Danilov; Pretesteriši me, Vašarski mađioničar, Jelena Lengold; Vreme vaskrsa, Beču na veru, Nikola Moravčević, štand Arhipelag – hala 1
16:00 – 18:00 Završna javna rasprava o setu zakona o knjizi, Narodna biblioteka Srbije – sala “Borislav Pekić”
16:00 – 17:00 “Zoom-out” u stripovima Huga Prata, predavanje: Miloš Ćipranić, istoričar umetnosti – Strip sala
16:00 – 20:00 Ponekad nedeljom, Dragan Zečević Pavlov, govori autor, štand Art projekt – hala 4
16:00 Knjige iz biblioteke “Književne nauke”, govore: Gojko Tešić, Maja Rogač, Gorana Rajičević i drugi, štand JP Službeni glasnik – hala 1
16:00 Foča – vrijeme i događaji, Miloš J. Savić, govore: Stevo Ćosović i Mićo Cvijetić, štand Svet knjige – hala 1G
17:00 – 18:00 Akademska knjiga – sala “Slobodan Selenić”
17:00 – 18:30 Društvo, nasilje i sport, dr Dragan Koković, Mediterran publishing – sala “Beogradski sajam”
17:00 – 18:00 Predstavljanje izdavača: BESNA KOBILA – Strip sala
17:00 Knjige iz biblioteke “Umetnost i kultura”, govore: Petar V. Arbutina, Radoman Kanjevac, Mario Liguori, Marina Rajević Savić i Milenko Pajić, štand JP Službeni glasnik – hala 1
17:00 Promocija knjige (foto-poezije) Slepi vo i druge pesme, dr Željko Đurić, govore: Radovan Vlahović i autor, štand BKC – hala 4
17:00 – 18:00 Susret prijatelja edicije “Ars”, štand Clio – hala 1
17:00 – 19:00 Emocije, Formule ljubavi, Mala knjiga za velike roditelje, dr Zoran Milivojević, štand PSIHOPOLIS INSTITUT – hala 1 PS
18:00 – 19:00 Izazovi kulture, Ratko R. Božović, IK Zorana Stojanovića – sala “Borislav Pekić”
18:00 Troknjižje petoverja, Aleksandar Petrov; Imam priču za tebe, Milenko Pajić; Poslednja knjiga, Nemoguće priče, Žanr o pisanju, Zoran Živković; autori potpisuju knjige, štand Zavod za udžbenike – hala 1
18:00 Zbornik Zaveštanja 2010, Udruženje srpskih pisaca u Švajcarskoj; Napisano u srcu (dvojezični srpsko – nemački zbornik), štand Arka – hala 1 PS
18:00 Pokrstnice, Andrej Jelić-Mariokov, štand Udruženje srpskih izdavača – hala 4P
19:30 Svečana dodela nagrada 55. međunarodnog sajma knjiga – Velika konferencijska sala, hala 4
Petak, 29. oktobar
10:00 – 12:00 Pune ruke ničega, Goradana Jakelić, govore autorka i urednik I. Danilov, štand Art projekt – hala 4
12:00 – 14:00 Forum Sajma knjiga – BLOG, ČET, FEJS: NEKA NOVA KNJIŽEVNOST, učesnici: Jelica Greganović, Vesna Dozet, Tatjana Vrhovec, moderator Jasmina Vrbavac – sala “Slobodan Selenić”
12:00 – 13:00 Knjige iz edicije “Materijali za mlade matematičare”, govore recenzenti Dragana Davidović i Ružica Kljajević, i autori Bogoljub Marinković, Dragana Stošić-Miljković i dr Mirko Dejić, Arhimedes – sala “Beogradski sajam”
12:00 – 13:00 Četrvrti vojvođanski festival “Novosadski Strip vikend”, promocija, Jovan Gvero, urednik festivala Zdravko Vulin – Strip sala
12:00 – 20:00 Dim sa zvezda, Raša Popov, govori autor i urednik I. Danilov, štand Art projekt – hala 4
12:00 – 15:00 Radovan Vlahović potpisuje svoje knjige, štand BKC – hala 4
12:00 – 13:00 Trežnjenje, Juraj Šebesta (Slovačka), štand Agora – hala 1
12:00 Kočić, munja nad književinom, Milenko Stojičić, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
12:30 – 13:30 Prsti ludih očiju, Rajko Vasić, promocija romana povodom prevoda na makedonski, učestvuju: Nikola Vukolić, Gordana Jović-Stojkovska, Mladen Šukalo, Zadužbina “Petar Kočić” Banja Luka-Beograd i IK “Slovo ljubve” Skoplje – sala “Borislav Pekić”
12:30 Uručenje polkon paketa knjiga, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:00 – 14:00 Kod dva bela goluba – Stari Beograd, Milja Milosavljević, IP Signatura – sala “Beogradski sajam”
13:00 – 14:00 LAVIRINT, predstavljanje Izdavača – Strip sala
13:00 – 14:00 Biblioteka “Nova satira”, Slobodan Simić, Aleksandar Baljak, Rade Jovanović, štand Agora – hala 1
13:00 – 15:00 Vladeta Jerotić razgovara sa čitaocima i potisuje knjige, štand Ars Libri – hala 1PS
13:00 Časopis “Nova zora”, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:30 Potapanje vetra, Jadranka Sučević, govori Stevo Ćosović, štand Svet knjige – hala 1G
13:30 Časopis “Krajina”, izdavač ART PRINT BL, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
14:00 – 15:00 Enciklopedija društvenih nauka u dva toma, Adam i Džesika Kuper, govore: Nikola S. Krznarić, P. Marković, Ilija Vujačić, Žarko Trebješanin, JP Službeni glasnik – sala “Slobodan Selenić”
14:00 – 15:30 Dugo putovanje u kratku priču – maraton kratke priče, 2. etapa – sala “Borislav Pekić”
14:00 – 15:00 Istorija umetnosti u Srbiji XX veku, dr Miško Šuvaković, Orion Art – sala “Beogradski sajam”
14:00 – 15:00 Darko Macan (Hrvatska), dijalog, strip autor, publicista, teoretičar, razgovor vodi Vladimir Tadić, strip scenarista i teoretičar – Strip sala
14:00 – 20:00 Psihologija dobrog odgoja – vodič do šeste godine, Radmila Ćulibrk Radisavljević, štand PSIHOPOLIS INSTITUT – hala 1 PS
14:00 Jevrejske priče, Uglješa Rajčević, govore: Mićo Cvijetić i autor, štand Svet knjige – hala 1G
14:00 Fotografija, Miloš Babić, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
14:30 Banjalučke priče, Toma Marić, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
15:00 – 16:30 Ćaskaonica, gosti: Ljubica Arsić i Jelica Greganović – sala “Slobodan Selenić”
15:00 – 16:00 Serijalizacija u savremenom stripu: od sveske do integrala, predavanje, Vladimir Tadić, strip scenarista i teoretičar – Strip sala
15:00 Knjige iz kolekcije “Glasnik”, govore: Jovica Aćin, Aleksandra Mančić, Daša Duhaček i drugi, štand JP Službeni glasnik – hala 1
15:00 – 17:00 Hamam Balkanija, Knjiga o bambusu, Vladislav Bajac; Priča o malaksalosti, Laslo Blašković; Mala kutija, Slankamen, Mihajlo Pantić, štand Arhipelag – hala 1
15:30 – 17:00 Promocija antologija, Udruženje izdavača Slovačke – sala “Borislav Pekić”
15:30 – 17:00 Kultura gradova, Luis Mamford, Mediterran publishing – sala “Beogradski sajam”
16:00 – 17:00 Arsenije Čarnojević po drugi put među Srbima, Milica Bakrač, govore autorka, Mirko Mrkić Ostroški i drugi – sala “Borislav Pekić”
16:00 – 17:00 Smrt i Vaskrsenje Kapetana Nitrata, dijalog, Borislav Stanojević, strip scenarista i kritičar i Dinko Tucaković, režiser i teoretičar filma – Strip sala
16:00 Knjige iz biblioteke “Umetnost i kultura”, govore: Branko Kukić, Jelena Novaković, Dragan Babić i drugi, štand JP Službeni glasnik – hala 1
16:00 – 18:00 Dobro došli u Srbiju, Đorđe S. Kostić, susret sa autorom, štand Evoluta – hala 1 PS
16:00 – 18:00 Nerasvetljeno ubistvo u središtu grada, Dragoljub Popović, autor potpisuje knjigu, štand Ars Libri – hala 1PS
16:30 Građanska Evropa, Čedomir Popov, govore Miloljub Albijanić, Slobodan G. Marković, Čedomir Popov, Orkestar “Renesans”, štand Zavod za udžbenike – hala 1
17:00 – 18:00 Knjiga izgubljenih snova, Ijan Mekdonald, govori autor, Paladin – sala “Slobodan Selenić”
17:00 – 18:00 Promocija izdanja, učestvuje Igor Brlek, Beletrina – sala “Borislav Pekić”
17:00 – 19:00 Edicija “Prva knjiga”, Banatski kulturni centar – sala “Beogradski sajam”
17:00 – 18:00 BELI PUT, predstavljanje izdavača – Strip sala
17:00 Knjige iz kolekcije “Srbija i komentari”, govore: Goran Petrović, Srđan Vučinić, Milan Đuriđ i drugi, štand JP Službeni glasnik – hala 1
17:00 Čovek u senci, Radoman Kanjevac potpisuje knjigu svojih zapisa, štand Cicero Print, prolaz između hale 1 i 4
17:00 Zapadne strane u srednjevjekovnoj bosanskoj državi, mr Tanja Ribar, govore: Siniša Mišić i Jovo Bajić, štand Svet knjige – hala 1G
17:00 – 19:00 Emocije, Formule ljubavi, Mala knjiga za velike roditelje, dr Zoran Milivojević, štand PSIHOPOLIS INSTITUT – hala 1 PS
17:00 – 18:00 Susret prijatelja edicije “Imago”, domaćin Aleksandar Dimitrijević štand Clio – hala 1
18:00 – 20:00 Srpski kod, NVO Naša Srbija – sala “Slobodan Selenić”
18:00 – 19:00 Erazmo i Gierik, promocija časopisa, Filološki fakultet – sala “Borislav Pekić”
18:00 – 19:00 Drugi i ja, protojerej Ljubivoje Stojanović; Čuvari Kosmeta, knjiga i DVD, Mira Lolić-Močević, Srpska pravoslavna crkva – Velika konferencijska sala, hala 4
18:00 Crno telo, Moja poslednja glavobolja, Četiri elementa, Laura Barna; Pariski poljubac, Jasmina Mihajlović; Doktor sluša sving, Nenad Novak Stefanović; autori potpisuju knjige, štand Zavod za udžbenike – hala 1
18:00 Merač reči, Slave Đorđa Dimoski, štand Arka – hala 1 PS
18:00 Balada o Rajevskom, Žarko Petrović, štand Udruženje srpskih izdavača – hala 4P
18:00 – 19:00 Baš Čelik, prevod Timothy John Byford, ilustracije Rastko Ćirić, štand The English Book – hala 4
18:00 – 20:00 Ilustrator izdanja Slobodanka Rakić – Šefer, akademska slikarka, štand Evoluta – hala 1 PS
19:00 – 20:00 Ispovjesti hrišćanskih crkava u CG – DANU, Savez izdavača i knjižara CG, Moja domovina CG, Nova škola, Ko te šiša, Grigorije Dijak – sala “Borislav Pekić”
Subota, 30. oktobar
10:00 – 14:00 Lekar, fobija, ljubav, Jasmina Tomić, govori autorka; potpisivanje knjiga: Raša Popov i Dragan Zečević, štand Art projekt – hala 4
11:00 – 12:00 Bibliofilska izdanja na FPU 1964 -2010, priredio prof. Jugoslav Vlahović; 26+30 Pismo (Istorija pisma i tipografije), prof. Stjepan Fileki, promocija knjiga, Univerzitet umetnosti u Beogradu-FPU – sala “Slobodan Selenić”
12:00 – 13:00 Ptice suglasnice, Dejan Đoković, govore: autor, Jelena Đoković i deca, IK Gligorije Dijak – sala “Borislav Pekić”
12:00 – 13:00 КOMIKO, predstavljanje izdavačа – Strip sala
12:00 – 20:00 Psihologija sreće i dobrog života, Dubravka Miljković i Majda Rijavec (Zagreb), štand PSIHOPOLIS INSTITUT – hala 1 PS
12:00 – 13:00 Na stazi suza, Đorđe Pisarev, štand Agora – hala 1
12:00 – 15:00 Radovan Vlahović potpisuje svoje knjige, štand BKC – hala 4
12:00 – 15:00 Mozgonetke, autor Mikloš Maroti, promocija knjige, štand Mladinska knjiga – hala 1 PB
12:00 – 16:00 Promocija novog rečnika stranih reči i izraza prof. Ljube Mićunovića, štand VICTRIX – hala 2A
12:00 Peščara, Mihailo Orlović, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
12:30 Uručenje polon paketa knjiga, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:00 – 14:00 Stećci – Bosansko i Umsko mramorje srednjeg vijeka, Dubravko Lovrenović, Rabic 2010, i izložba fotografija stećaka, Udruženje izdavača i knjižara BiH – sala “Slobodan Selenić”
13:00 – 18:00 Pesnički maraton u čast Laze Kostića, učestvuju: Vladimir Kopicl, Slobodan Tišma, Željko Mitić, Dragana Mladenović, Jelena Anđelovski, Minja Bogavac, Dragana Nikolić, Tamara Šuškić, Marjan Čakarević, Stojan Simić-Krpica, Bojan Samson, Vladimir Palibrk, Ana Zekonja, Dragana Despotović, Milena Stefanović, Zvonko Karanović, Sara Radojković, Slobodan Ocokoljić, Maja Mirković, Tatjana Marković, Boris Čegar, Maja Solar, Dubravka Đurić, Zoran Trklja, Vladimir Stojnić, Danica Pavlović, Natalija Marković (Srbija), Asja Bakić, Branimir Oblučar, Darija Žilić, Ana Brnardić, Ivan Šamija (Hrvatska), Maksim Ameljin (Rusija), Der Kosmonaut (SAD) – sala “Borislav Pekić”
13:00 – 14:00 Kulturni centar pri ambasadi I.R. Iran – sala “Beogradski sajam”
13:00 – 14:00 Strip: Nevidljiva umetnost, predavanje, Đorđe Milović, strip autor – Strip sala
13:00 – 14:00 Poslastičarske priče, David Albahari, štand Arhipelag – hala 1
13:00 – 14:00 U odvajanju, Ilija Bakić, štand Agora – hala 1
13:00 – 15:00 Lazar i priča o starom kralju, Episkop zahumsko-hercegovački i primorski Gospodin Grigorije, autor potpisuje knjige, štand Ars Libri – hala 1 PS
13:00 Nesrazmere stare i nove – dvojezični srpsko-makedonski izbor, Miodrag Pavlović, štand Arka – hala 1 PS
13:00 Tamo neka zanimanja, Laura Barma, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:00 Ispiranje zlata, Zoran Nedeljković, govore: Golub Jašović, Stevo Ćosović i autor, štand Svet knjige – hala 1G
14:00 – 15:00 Šetnja kroz roman, multimedijalno predstavljanje romana, Mileta Prodanović, Ultramarin – sala “Slobodan Selenić”
14:00 – 15:00 Strip u pola sata (za decu i omladinu), radionica, Darko Macan – Strip sala
14:00 – 15:00 I.K. Laguna – Velika konferencijska sala, hala 4
14:00 Lazar, vladika Grigorije, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
14:00 – 15:00 Brazilski akvarel, Aleksandar Bjelogrlić, štand Agora – hala 1
14:00 – 20:00 Džungla na estradi, Draško Aćimović i gosti, štand Art projekt – hala 4
15:00 – 16:30 Ćaskaonica, gosti: Ivana Sajko i Olja Savičević-Ivančević – sala “Slobodan Selenić”
15:00 – 16:00 Potpisivanje stripova i druženje s posetiocima, radionica, Darko Macan – Strip sala
15:00 – 17:00 Posmatrač ptica, Vida Ognjenović, štand Arhipelag – hala 1
15:00 Knjige iz biblioteke “Lexis”, govore: Milojko Knežević, Boris Krivokapić i Irena Bilić, štand JP Službeni glasnik – hala 1
15:00 Kraj poezije, Radoman Kanjevac potpisuje knjigu svojih izabranih pesama, štand Cicero Print – prolaz između hale 1 i 4
16:00 – 17:00 Univerzalni život – Sala “Beogradski sajam”
16:00 – 17:00 Sve što ste hteli da znate o pisanju scenarija, a niste smeli da pitate, radionica, Marko Stojanović, strip-scenarista – Strip sala
16:00 Knjige iz “Filozofsko-teološke edicije”, govore: Radovan Bigović, Darko Tanasković, Zoran Krstić i drugi, štand JP Službeni glasnik – hala 1
17:00 – 19:00 Edicija “Zavičaj”, Banatski kulturni centar – Sala “Beogradski sajam”
17:00 – 18:00 Šest decenija leskovačkog stripa “Leskovački strip 1950-2010“, promocija knjige, predavanje, Marko Stojanović, strip-scenarista – Strip sala
17:00 – 19:00 Emocije, Formule ljubavi, Mala knjiga za velike roditelje, dr Zoran Milivojević, štand PSIHOPOLIS INSTITUT – hala 1 PS
17:00 – 18:00 Susret prijatelja edicije “Polis”, domaćin Smilja Avramović Dušanić, štand Clio – hala 1
18:00 AN ANTHOLOGY OF MODERN SERBIAN LYRICAL POETRY (1920-1995), editor prof Milosav Šutić, govore Slobodan G. Marković, Branislava Marković, Milosav Šutić, Novica Petrović, Timoti Bajford, štand Zavod za udžbenike – hala 1
18:00 Promocija knjige filozofema, parakopa i crtica, Risto Vasilevski, štand Arka – hala 1 PS
18:00 Kafanski biseri, Jaša Grobarov, štand Udruženje srpskih izdavača – hala 4P
Nedelja, 31. oktobar
10:00 – 20:00 Celodnevno druženje svih autora i članova Udruženja sa čitaocima: Otmeni prostakluk, Miloš Radovanović; Okana, Marica Popović; Zmijska košulja, Bojan Bjelić; Nenad Simić, Boško Stanisavljević, Luka Ugrica i ostali, štand Udruženja srpskih izdavača – hala 4P
10:00 – 20:00 Poezija na razglednicama – najbolje iz Banata, Ivan Danikov, gosti Olivera Kovačević i Dalibor Bubnjević, štand Art projekt – hala 4
11:00 Predstavljanje projekta “Zvučna Knjiga”, štand JP Službeni glasnik –  hala 1
12:00 Završna konferencija 55. međunarodnog sajma knjiga i primopredaja “Otvorene knjige” – sala “Slobodan Selenić”
12:00 – 13:00 MARKETPRINT, predstavljanje izdavača – Strip sala
12:00 Tito – strogo poverljivo, Pero Simić, autor potpisuje knjigu, štand JP Službeni glasnik – hala 1
12:00 – 15:00 Radovan Vlahović potpisuje svoje knjige, štand BKC – hala 4
12:00 Večernji za Belgrad, Ljiljana Vukić-Banjanin, govore: Radomir Mićunović, Stevo Ćosović i autor, štand Svet knjige – hala 1G
12:00 Uručenje polon paketa knjiga, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
12:05 Press konferencija i saopštenje o nagradi izdavaču najtraženije knjige iz Republike Srpske, štand Predstavništvo Republike Srpske – hala 2A
13:00 – 14:00 DARKWOOD, predstavljanje izdavača – Strip sala
13:00 Panika vo Intersiti, Janko Vujinović, štand Arka – hala 1 PS
13:00 Političko groblje, Slavoljub Đukić, autor potpisuje knjigu, štand JP Službeni glasnik – hala 1
14:00 – 15:00 Srpski strip u doba okupacije 1941-45, predavanje, Vuk Marković, strip-istoričar i publicista – Strip sala
14:00 Neoosmanizam, Darko Tanasković, autor potpisuje knjigu, štand JP Službeni glasnik – hala 1
15:00 – 16:30 Ćaskaonica, gosti: Boris Dežulović i Teofil Pančić – sala “Slobodan Selenić”
15:00 – 16:00 Jezik stripa, radionica, Darko Macan – Strip sala
16:00 – 17:00 Jezik stripa, radionica, Darko Macan – Strip sala
17:00 – 18:00 Scott Pilgrim vs. the World: seks, droge & mange, predavanje, Dušan Mladenović, urbana gradska faca – Strip sala
17:00 – 19:00 Emocije, Formule ljubavi, Mala knjiga za velike roditelje, dr Zoran Milivojević, štand PSIHOPOLIS INSTITUT – hala 1 PS
18:00 Molitva za Irinu, Jevrosima Ristović, štand Arka – hala 1 PS

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*