PLIVAČI KLUBA “DINAMO” OSVOJILI 28 MEDALJA

Filed under: Srbija,vesti |

U prvoj polovini jula meseca, mladi plivači „Dinama“ osvojili su 28 medalja na Državnom prvenstvu i četvrtom kolu Prvenstva Vojvodine. Pored zlatnih medalja na prvenstvu Srbije, mlađi pioniri su osvojili ekipno treće mesto u ukupnom plasmanu.

U Kikindi na održanom Državnom prvenstvu za pionire, takođe ovog meseca, u olimpijskim bazenima plivači pančevačkog „Dinama“ osvojili su 13 medalja.

Među osvajačima medalja našle su se Aleksandra i Anja Crevar, Maša Dragović, Emilija Stanić, kao i štafeta ovog kluba. Četrnaest medalja plivači kluba „Dinamo“, doneli su i sa četvrtog kola Prvenstva Vojvodine.

Prema rečima Biljane Šondić, trenera PK “ Dinamo”, sezona za većinu plivača „Dinama“ je učešćem na ovim takmičenjima završena, osim za Aleksandru Crevar, koja se trenutno sprema za Evropsko prvenstvo mladih u Turskoj, a nastupaće krajem jula.

Što se mlađih pionira tiče, na prvenstvu je učestvovalo 10 takmičara iz ovog kluba.