ODLUKE ŽIRIJA XVIII KONKURSA MEĐUNARODNOG FESTIVALA HUMORA I SATIRE

Filed under: rezultati konkursa |

ZLATNA KACIGA – GOLDEN HELMET

TEME

а) *KRIZA* za karikaturu i pisanu formu
b) *MOBILNI* za mlade do 18 godina

KATEGORIJE

а) Кarikatura
b) Pisana forma (priča, pesma, аforizam)
v) Za mlade do 18 godina: – каrikatura, strip i pisana forma

BROJ RADOVA

а) Каrikatura: 217 autora iz 46 zemalja, poslalo je 562 rada
b) Pisana forma – priča: 82 autora, 101 rad – pesma: 83 autora, 131 rad – aforizam: 96 autora, 1821 aforizam
Ukupno: 478 autora , 46 zemalja, 794 karikatura, priča, pesama i 1821 aforizam
v) Mladi su poslali 323 karikature, 46 stripova, 4 priče, 46 pesama I 20 aforizama

NAGRADE ZA KARIKATURU

– Zlatna kaciga: Nikola Maslovara, Srbija
– II nagrada: Valentin Druzhinin, Rusija
– III nagrada: Hule Hanušić, Austrija

Članovi žirija

1. Goran Ćeličanin
2. Saša Dimitrijević
3. Muhamed Đerlek

NAGRADE ZA PISANU FORMU

Zlatna kaciga za priču ,,Krizozublje’’ (šifra:,,Umnjak’’), autor Dragan Bunović, Novi Sad
Zlatna kaciga za pesmu ,,Velikoj stradiji u večitoj krizi’’ (šifra: ,,Sjaše kurta uzjaše murta’’), autor Dušan Mijajlović Adski, Niš
Zlatna kaciga za aforizam: VLADA JE ZABRANILA SVAKI ŠTRAJK GLAĐU. ALI DOK TRAJE KRIZA, PREMA ŠTRAJKAČIMA NEĆE BITI PREDUZIMANE NIKAKVE MERE. (šifra: ,,Mukov krik’’) autor Savo Martinović, Beograd
Nagrada ,,Rade Brka’’ za priču ,,Kriza’’ (šifra: ,,Keke’’) autor Vlado Volaš, Zemun

Članovi žirija

1. Ljubodrag Stojadinović
2. Petar Lazić
3. Dragiša Pavlović

Rasinski Konkurs za mlade do 18 godina nagrada za karikaturu: Marko Stamenković, Vranje

nagrada za strip: Aleksandra Kresović, Lajkovac

nagrada za pisanu formu: Nikola Stojanović, Velika Kruševica

Zа Master Class radionice

Za karikaturu: 1. Marko Stamenković, Vranje 2. Vukašin Milićević, Beograd 3. Uroš Maksimović, Beograd 4. Dušan Trajković, Vranje 5. Marijus Musta, Pančevo 6. Natalija Radovanović,Varvarin

Za strip: 1. Aleksandra Kresović, Lajkovac 2. Nevena Mitrović, Valjevo 3. Aleksa Vujsić, Beograd 4. Miljan Šćepanović, Lajkovac 5. Sara Vojinović, Sokobanja

Za pisanu formu: 1. Nikola Stojanović, Velika Kruševica 2. Luka Pešić, Kuršumlija 3. Jovana Radović-Cvetić, Trstenik 4. Anđela Igić, Niš 5. Viktorija Mišeljić, Niš Članovi žirija 1. Momir Dragićević 2. Maja Olić 3. Radoje Savić

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*