Dodela nagrada i rezultati – Drugi festival medjunarodnog festivala poezije i kratke price Rade Tomic

Filed under: region,rezultati konkursa,Srbija |

rade_tomicU biblioteci Stevan Srenac,Narodnih heroja 5,Novi Sad, ponedeljak 1.7.2013.godine u 18 sati uz odgovarajuci umetnicki program.Svi ste pozvani da dodjete i ucestvfujete u programu kao gosti.

Dodela nagrada Drugog festivala  medjunarodnog festivala poezije i kratke price  Rade Tomic.

Da bi se negovalo knjizevno stvaralastvo dece i omladine i da bisacuvala uspomena na jednog od najvecih srpskih   pesnika  rodjenih u Jagodini,u Srbiji,koji je ziveo u Novom Sadu,u organizaciji Scene svih kreativnih ,odrzava se Peti medjunarodnifestival za decu, srednjoškolsku,studentsku i omladinu do 30 godina Rade Tomic.

Ziri festivala radio je u sastavu mr. Jovan Mihajilo (predsednik),mr.Nera Legac (clan) i Stojan Simic Krpica (clan). Na konkurs jestiglo nekoliko hiljada radova od vise stotina autora iz zemlje iinostranstva (mahom iz zemalja bivse Jugoslavije).

Prvu nagradu Drugog međunarodnog festival poezije i kratke price “ Rade Tomic za poeziju dobili su

 

Dejan Djuricic Bratunac,RS,BiH,

Goran Gatalica,Zagreb,Hrvatska.

Milica Djordjevic Mitic,Vranje,Srbija

Nemanja Dragas,Beograd,Srbija

,Milan Gromovic,Cacak,Srbija.

 

Drugu nagraduu kategoriji do trideset godina za poeziju dobili su

Danijela Kojic, Brijest, 75249 Priboj, (Bijeljina),Republika Srpska, Bosna i Hercegovina,

Nikola Milenkovic,Rabrovac,Beograd,Srbija,

Marko Nikitović,zemun,,Srbija,

Mladen Cicovic ,Arandjelovac,Srbija,

Andrea Skoric,Vrbas,Srbija,

Dajana Lazarevic,Beograd,Srbija,

Vanja Pavlović,Zvezdara, Beograd ,Srbija,

Djorde Bogojevic,Sabac,Srbija.

 

Trecu nagradu u kategoriji do trideset godina za poeziju dobili su

Nikola Dušanov Pejović,Cetinje , Crna Gora,

Maida Sisic,Zenica,Bih,

Vladana Kostic,Srbija,

Suzana Stanišić,Nikšić (Crna Gora),

Marija Calic,Beograd,Srbija,

Mirza catibusic,tuzla,Bih,

Andrej Simikic,brcko,BiH,

Nikola Corac , Podgorica Crna Gora,

Djordje Bogojevic,Sabac,Srbija.

 

u kategoriji do 30 godinaza kratke price

prva nagrada

Helena Himel,Ecka,Srbija,

Tijana Banovic,Krusevac.Srbija,

Admir Dzanko,sarajevo,BiH,

Nemanja Dimitrijević,Novi Sad,Srbija.

 

Drugu nagraduu kategoriji do 30 godina za kratke price dobili su

Katarina Fiamengo,Kladovo,Srbija,

Mirnes Modric iz Banovica,BiH,

Aleksandar Obradović , Bijelo Polje, Crna Gora,

Mirjana Zarić, Jakovo,Srbija,

Mirjana Radosavljevic,Pancevo,Srbija,

 

treca nagradau kategoriji do 30 godina za kratke price

Branka Grujic,Brestovacka Banja,Bor,Srbija,

Barbara Novakovic,Brcko,Bih,

Sonja Jašin, Raška,,Srbija,

Dragan Adamović, iz Šapca,Srbija,

Tamara Ćurčić,Kikinda,Srbija,

Djurdjica Zec,Beograd,Srbija,

Mia Sekulic,Sombor,Srbija.

 

srednjoskolci poezija

Prva nagrada u kategoriji srednjoskjolaca za poeziju

Azemla Halvadzic,gimnazija,Tesanj,Bih.

 

Druga nagrada

Irena .Hristova,Veles,Makedonija.

Tanja Slaveva,gimnazijna Koco Racin,Veles,Makedonija.

Viktorija Petrovska,gimnazija Koco Racin,Veles,Makedonija.

 

Treca nagrada  kategoriji srednjoskjolaca za poeziju

Ajdina Šahović,Jelena Raicevic,Krusevac,Srbija,

Tamara Senic,Berane,Crna Gora,

Dejana Paponjak , Rudo, R. Srpska,

Mirna Trpkova,Strumica,Republika ,Makedonija,

Miljan Radojkovic,Aleksinac.Srbija.

 

Prva nagrada u kategoriji srednjoskjolaca za kratke price

Djurdjica Perunicic,Pozega,Srbija,

Tamara Radivojevic,Beograd,Srbija.

 

Druga nagradau kategoriji srednjoskjolaca za kratke price

Radovan Sindjelic,Bogatic,Srbija.

 

Treca nagrada zaa kratke price

Marko Galic,Futog,Srbija,

Radovan jovicic,Uzice,Srbija.

 

Poezija osnovci

Prva nagrada u kategoriji osnovaca za poeziju

Dijana Stojkovic,, „Sv.Kliment Ohridski Dracevo“,R Makedonija,uciteljica Valentina Trajkovska,

Danijel Bukinjac,O Š „Dr Aleksandar Sabovljev“ Ečka,nastavnica Lliljana Himmel,Srbija.

 

Druga nagrada za poeziju OSNOVCI

Ana  Petrović, Obrenovac,Srbija,

Teodora Capljic, Stanislav Srermcevic Kragujevac,mentor PredragNikolic,Srbija,

Emilija Djokic,OŠ ,,Đura Jakšić“ ,Turekovac,mentor ,Iva Ljubisavljević,Srbija.

 

Treca nagrada u  konkurenciji osnovaca za poeziju dobili su

 

Sladjana  Lazic,literarna sekcija Jutra plavog sljeza,Tuzla,nastavnica Mirjana Lazarevic,BIH,

Zlatana Vsovic, učenice V razreda Osnovne škole „Sveti Sava“, Čačak,entor Mirjana Rankovic Matovic,Srbija,

Vehida Ahmetagic,,Škola:  JU Osnovna škola „SOKO“ u Sokolu,Područna škola Škahovica,Gračanica    Tuzlanski kanton,Bih,    Mentor: Edin Huskic,

Hasan nurkic,Škola:  JU Osnovna škola „SOKO“ u Sokolu,Područna škola Škahovica,Gračanica    Tuzlanski kanton,Bih,    Mentor: Fuad Huskic.

 

Osnovci kratke price

Prva nagrada

Jelena Ristic,Nis,Srbija.

 

Druga nagradau konkurenciji osnovaca za kratke price

SrbijaEmilija Djokic,OŠ ,,Đura Jakšić“ ,Turekovac,mentor ,Iva Ljubisavljević,Srbija,

Sara Ilic,OS Stanislav Srermcevic Kragujevac,mentor PredragNikolic,Srbija,

Maja SimićUčenica 9-og razreda iz Han Pijeska  ,BiH,

Andjela krstic,OS Djura Jaksic,Turekovac,uciteljica Lela Petrovic,Srbija.

 

Treca nagradaZa keatke price osnovci

Teodora Prlincevic,Osnovna Škola „Sveti Sava“, Čačak,mentor Mirjana Rankovic Matovic, Srbija.

 

Dodela nagrada u  biblioteci Stevan Srenac,Narodnih heroja 5,Novi Sad,u ponedeljak 1.7.2013.godine u 18 sati uz odgovarajuci umetnicki program.

Svim dobitnicima nagrada cestitamo! I svima koji su ucestvovali na Konkursu Festivala se zahvaljujemo!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*