56. STERIJINO POZORJE 2011.

Filed under: festivali,pozorište,region,Srbija,vesti |
ČETVRTAK, 26. maj
20.00 časova / SNP, Scena “Jovan Đorđević”

Otvaranje festivala
Selekcija nacionalne drame i pozorišta
ROĐENI U YU
Režija: Dino Mustafić
Tekst: dramaturški tim Milena Bogavac, Maja Pelević, Filip Vujošević, Božo Koprivica i Miloš Krečković
Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

PETAK, 27. maj

20.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
Međunarodna selekcija Krugovi
PROKLET BIO IZDAJICA SVOJE DOMOVINE
Režija: Oliver Frljić
Dramaturgija: Borut Šeparovič i Tomaž Toporišič
Slovensko mladinsko gledališče, Ljubljana (Slovenija)

SUBOTA, 28. maj

20.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
Selekcija nacionalne drame i pozorišta
KUKAVIČLUK
Režija: Oliver Frljić
Narodno pozorište / Narodno kazalište / Népszínház, Subotica

NEDELjA, 29. maj
18.00 časova / Novosadsko pozorište–Újvidéki Színház
Off Pozorje
PAZI VAMO
Tekst: Milan Marković
Režija: Bojana Lazić
Pozorište „Boško Buha“, Beograd

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Selekcija nacionalne drame i pozorišta
BARBELO, O PSIMA I DECI
Tekst: Biljana Srbljanović
Režija: An Bizan
La Comédie de Geneve (Švajcarska)

PONEDELjAK, 30. maj

19.00 časova / Poslovni centar NIS – GAZPROM NEFT (Narodnog fronta 12)
Selekcija nacionalne drame i pozorišta
KIŠINJEVSKA RUŽA
Tekst: Oto Tolnai
Režija: Andraš Urban
Pozorište „Deže Kostolanji“ / Kosztolányi Dezsö Színház, Subotica

21.00 čas / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
Off Pozorje
RADNIČKA HRONIKA
Tekst: Petar Mihajlović
Režija: Ana Đorđević
Narodno pozorište Republike Srpske, Banja Luka (BiH/RS)
i Sterijino pozorje

UTORAK, 31. maj

20.00 časova / Poslovni centar NIS – GAZPROM NEFT (Narodnog fronta 12)
Selekcija nacionalne drame i pozorišta
PAZARNI DAN
Tekst: Aleksandar Popović
Režija: Egon Savin
Pozorište Atelje 212, Beograd

22.00 časa / Salaš 137
Jubileji / van konkurencije
PARASTOS U BELOM
Tekst: Miroslav Antić
Režija: Petar Jovanović
VRBAK – Centar za umetničku pripremu i izvođenje pozorišnih predstava,
i Srpsko narodno pozorište, Novi Sad

SREDA, 1. jun

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Selekcija nacionalne drame i pozorišta
METAMORFOZE
Tekst: po Ovidiju Aleksandar Popovski i Jelena Mijović
Režija: Aleksandar Popovski
Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd

ČETVRTAK, 2. jun

19.00 časova / SNP, Scena „Pera Dobrinović“
Međunarodna selekcija Krugovi
TRANSFER!
Režija: Jan Klata
Wrocławski Teatr Współczesny, Vroclav (Poljska)

21.00 čas / Poslovni centar NIS – GAZPROM NEFT (Narodnog fronta 12)
Selekcija nacionalne drame i pozorišta
ŽIVOT U TESNIM CIPELAMA / Premijera
Tekst, režija: Dušan Kovačević
Zvezdara teatar, Beograd

PETAK, 3. jun

20.00 časova / SNP, Scena „Jovan Đorđević“
Proglašenje i uručenje Sterijinih nagrada

Predstava u čast nagrađenih
GLORIJA
Tekst: Ranko Marinković
Režija: Iva Milošević
Pozorište na Terazijama, Beograd

21.00 čas / Poslovni centar NIS – GAZPROM NEFT (Narodnog fronta 12)
Selekcija nacionalne drame i pozorišta
ŽIVOT U TESNIM CIPELAMA / Repriza
Tekst, režija: Dušan Kovačević
Zvezdara teatar, Beograd

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*