УЖИ ИЗБОР (ФИНАЛИСТИ) ФЕСТИВАЛА ЛЕПЕ РЕЧИ У ТИТЕЛУ за Европски дан језика (одржан 26. септембра)

Filed under: region,rezultati konkursa,Srbija |

Категорија Руске теме у писменим задацима за средње школе:

  • Маја Богдан, Гимназија „Јован Јовановић Змај“, Нови Сад (Татјана Ларина, отелоторење Пушкинове вере у Русију, човека и будућност)
  • Наташа Божичић, Медицинска средња школа „7. април“, Нови Сад (Љубавни троугао у роману „Ана Карењина“)
  • Данијала Јурчевић, Пољопривредна школа, Бач (Каква дивна, љупка и тужна жена)
  • Милан Ковач, Економска школа „Нада Димић“, Земун (Истина боли, лаж још више)
  • Наталија Коцић, Гимназија „Бора Станковић“, Ниш (Пут ка звездама у чаробни свет космоса)
  • Тања Шобат, Карловачка гимназија, Сремски Карловци (Атмосфера у Чеховљевој драми „Ујка Вања“)

 Категорија Руско-српске теме (слободан састав) за средње школе:

  • Тијана Ђорђевић, Средња музичка школа „Јован Бандур“, Панчево (Река)
  • Ивана Илић, Економска школа „Нада Димић“, Земун (Пецање)
  • Анастасија Коцић, Уметничка школа, Ниш (Кроз васиону и векове)
  • Јелена Марковић, Средња економска школа, Лозница (Последњи залогај)
  • Кристина Ристић, Економско-трговинска школа „Паја Маргановић“, Панчево (Све је то једна фарса, ја са Венере, ти са Марса)
  • Јелена Стошић, Гимназија „Бора Станковић“, Врање (Исповест једног песника)

 Категорија слободна тема на руском језику за средње школе:

  • Дуња Борић. Гимназија, Инђија (Интервью с молодой художницей)                                          
  • Мирјана Момиров, ХПТШ“Урош Предић“, Зрењанин (Любовь)
  • Дарија Терјагова, Гимназија, Инђија (Анна Каренина – виновник и жертва)

 Категорија слободна тема (проза) основне школе:

  • Аднан Будимлија, ОШ „Славиновићи“, Тузла (Моја је породица оаза нашег времена)
  • Лука Радош, ОШ „Франце Прешерн“, Београд (Књига успомена приповеда)
  • Данијел Ћоровић, ОШ Свети Сава“, Бајина Башта (Пролећна шетња)

 Категорија слободна тема на руском језику за основне школе:

  • Маја Милојевић, ОШ „Иво Андрић“, Београд (Роль России в истории моей страны)
  • Ана Петровић, Прва обреновачка основна школа, Обреновац (Новый год)
  • Јована Петровић, ОШ „Стеван Книћанин“, Книћанин (Весна, просыпайтесь дети!)

 Ктегорија слободна тема (поезија) факултети:

  • Сара Остојић, Факултет политичких наука, Београд, (Зид)
  • Вања Павловић, Филолошки факултет, Београд (Мојој неуспелој Павладољској)
  • Бранислав Утвић, студент, Пећинци (Размислимо)

 Категорија слободна тема (проза) факултети:

  • Добрила Ђокић, Медицински факултет, Нови Сад (Клупа испод крошње сна)
  • Јефимија Коцић, Факултет уметности, Ниш (Разиграни атоми)
  • Хелена Химел,  Филозофски факултет, Београд (Прича о љубави)

 Категорија слободна тема (поезија) основне школе:

  • Милош Божић, ОШ „Свети Сава“, Панчево (Другарство)
  • Марко Бојић, ОШ „Свети Сава“, Панчево (Мост другарства)
  • Анита Грбић, ОШ Слободан Бајић Паја“, Пећинци (Жути аутобус)
  • Лазар Марковић, ОШ „Слободан Бајић Паја“, Пећинци (Ја сам ти мајко од Бога дар)

 Категорија слободна тема (поезија) средње школе:

  • Станислава Бако, Гимназија „Бранко Радичевић“, Стара Пазова (Шљокица на кромпиру)
  • Анђела Булут, ТШ „Миленко Веркић-Неша“, Пећинци (Ћутим и трпим)
  • Теодора Ђорђевић, Гимназија „Светозар Марковић“ Ниш (Песма о Нишави)

 Велика награда (гран-при) Фестивала лепе речи Тител 2012

  • Кристина Јоргић, Друга крагујевачка гимназија, Крагујевац (Руси и Срби: браћа-саборци-суседи)

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*