РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ФЕСТИВАЛА ЛЕПЕ РЕЧИ ТИТЕЛ – ФЛЕРТ 2013

Filed under: rezultati konkursa,Srbija |

knjiga23О с н о в н а   ш к о л а
Прозни радови на српском језику (I- IV разред)
Финалисти:
Софија Марић, ОШ „Свети Сава“, Младеновац
Уна Бугарчић, ОШ „Станислав Сремчевић“, Крагујевац,
Лука Максимовић, ОШ „Цар Константин“, Ниш,
Одабрани радови:
Милош Самарџић, ОШ „Вук Караџић“, Власеница,
Прозни радови на српском језику (V-VIII)
Финалисти:
Кристина Котуровић, ОШ „Свети Сава“, Чачак,
Анастасија Штрбац, ОШ „Никола Тесла“, Београд,
Ана Илић, ОШ „Васа Чарапић“, Зуце,
Одабрани радови:
Лука Радош, ОШ „Франце Прешерн“, Београд
Прозни радови на руском језику
Финалисти:
Андријана Бранковић , ОШ „Јован Грчић Миленко“, Беочин
Никола Ползовић, ОШ „Ђорђе Натошевић“, Нови Сад,
Анастасија Јаблановић, Руска школа, Београд,
Одабрани радови:
Огњен Палишашки, ОШ „Јован Грчић Миленко“, Беочин,
Поезија на српском језику (I-IV разред)
Финалисти:
Лав Лукић, ОШ „Никола Тесла“, Београд,
Катарина Вулић, ОШ „Станислав Сремчевић“, Крагујевац,
Андрија Стефановић, ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток,
Одабране песме:
Сара Димитријевић, ОШ“Ђура Јакшић“, Турековац,
Поезија на српском језику (V-VIII)
Финалисти:
Јована Вуковић, ОШ „Свети Сaва“, Чачак
Марта Јовановић, ОШ „Станислав Сремчевић“, Крагујевац,
ЕлмадинаАвдибашић, ОШ „Славиновићи“, Тузла,
Одабране песме:
Александар Глушац, ОШ „Никола Тесла“, Београд,
Вук Пиљевић, ОШ „Свети Сава“, Ниш,
Ивана Париповић, ОШ „Франце Прешерн“, Београд
Валентина Дошен, ОШ „Светозар Милетић“, Тител,
Марија Марчета, ОШ „Славко Родић“; Бачки Јарак,

С р е д њ е    ш к о л е
Прозни радови на српском језику
Финалисти:
Дина Јовановић, Гимназија, Младеновац,
Милена Зекоња, СШ „22. Октобар“, Жабаљ,
Душан Арсеновић, Гимназија у Обреновцу, Обреновац,
Одабрани радови:
Кристина Топић, СЦ „Јован Дучић“, Теслић
Александра Савић, ЕШ „Нада Димић“, Земун,
Алекса Дамњановић, Неготинска гимназија, Неготин,
Емилија Сувајац, ЕШ „Нада Димић“, Земун,
Божидар Бараћ, Гимназија, Градишка
Поезија на српском језику
Финалисти:
Миљана Стефановић, СЕШ „Ђука Динић“, Лесковац,
Миљана Милетић, Прва нишка гимназија, Ниш,
Душан Арсеновић, Гимназија, Обреновац,
Одабране песме:
Милена Јацановић, ТШ „Никола Тесла“, Костолац,
Анђела Ћирић, Гимназија Крушевац,
Александар Николић, Школа за текстил и дизајн, Лесковац,
Есејистички радови
Финалисти:
Ивона Јањић, XIV београдска гимназија, Београд,
Александра Сарић, МШ „7.април“, Нови Сад,
Виктор Лојпур, Руска школа, Београд,
Руске књижевне теме у писменим задацима
Финалисти:
Соња Марковић, Карловачка гимназија, Сремски Карловци
Ирена Младеновић, СТШ“Милева Марић“, Тител,
Катарина Благојевић, , С.М.Ш.“7. април“, Нови Сад,
Одабрани радови:
Исидора Вуковић, Карловачка гимназија, Сремски Карловци
Невена Петровић, Медицинска школа, Зајечар,

С т у д е н т и
Прозни радови на српском језику
Финалисти:
Милан Војисављевић, Обреновац
Немања Брдар, Београд,
Милица Бастајић, Тител,
Одабрани радови:
Ђурђа Ралетић, Београд,
Мирјана Зарић, Јаково,
Хелена Химел, Ечка,
Тамара Милутинов, Стајићево,
Мариола Пантелић, Земун,
Сара Атанасковић, Ниш,
Тијана Бановић, Крушевац,
Поезија
Финалисти:
Милана Љубисављевић, Зрењанин,
Милица Ђуровић, Куршумлија,
Ивана Прлић, Лапово,
Одабране песме:
Марија драгнић, Никшић,
НусретаБеранац, Нови Пазар,
Дуња Радовановић, Вршац,
Маја Палачковић, Бања Лука (Република Српска),
Мариола Пантелић, Земун,
Јелена Трајковић, Тиват (Црна Гора),
Зоран Петровић, Београд,
Жељка Шкрбић, Каћ,

О с т а л и
Прозни радови на српском језику
Финалисти:
Драган Костадиновић, Уб,
Миодраг Тасић, Доње Сухотно-Житковац,
Стеван Шарчевић, Суботица,
Одабрани радови:
Љиљана Пантелић Новаковић, Београд,
ЛорисГутић, Сарајево (БиХ),
Стамен Миловановић, Ниш,
Даринка Бјелица, Обреновац,
Светлана Перишић, Крагујевац,
Милован Лаловић, НеаАритреа(Грчка),
Вања Петровић, Атина (Грчка),
Весна Мијић, Шабац,
Поезија на српском језику
Финалисти:
Владана Костић, Ниш,
Драгана Јовановић, Београд,
Најдан Стојановић, Сурдулица,
Одабране песме:
Милана Давидовић, Богатић,
Радојка Ушурел, Вршац,
Жаклина Петровић Маринковић, Ниш,
Сања Радовановић, Књажевац,
Ивана Коцић, Ниш,
Вања Ангелова (Бугарска),
Дарко Димитријевић, Београд,
Поезија на руском језику
Финалисти:
Дајана Лазаревић, Београд,
Сања Радовановић, Књажевац,
Горан Радичевић, Рисан (Црна Гора),
Посебна награда: Елена Буевич, Черкассы (Украина)
Есејистички радови
Финалисти:
Дејан Ђуричић, Братунац (Република Српска-БиХ),
Горана Аћимовић, Сечањ,
Љиљана Пантелић Новаковић, Београд,
Афоризми
Финалисти:
Василије Јовановић (Рума), Жељко Марковић (Чачак), Миодраг Тасић (Житковац/Алексинац), Љубомир Вујовић (Београд), Милад Обреновић (Рогатица/Република Српска)

Велика награда (гран-при) ФЛЕРТ-а
Кандидати
Катарина Прлић, Лапово, Друга крагујевачка гимназија, Крагујевац, (за прозу)
Раде Ћурчин, Нови Београд, (за поезију)
Милад Обреновић, Рогатица, (за сатиру)
Студенти Универзитета Сингидунум, Београд (17 студената и ментор Гордана Наумовић),  (за видео продукцију)

Завршна свечаност у Тителу, Плава сала, Главна 14, у 12.00 часова
Додела признања:
Основци, средњошколци и студенти: 21. септембра 2013.
Остали: 28. септембра 2013

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Dokaži da nisi mašina: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

*